صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> ايران در سواحل کيش جزيره مصنوعى احداث مى کند!
ايران در سواحل کيش جزيره مصنوعى احداث مى کند!
ايران در سواحل کيش جزيره مصنوعى احداث مى کند!
     
      در شمال‌غرب جزيره كيش بالاتر از كشتى يونانى، در كمتر از هفت سال آينده، جزيره مصنوعى با مساحتى حدود 405 هكتار سر از آب بيرون مي‌آورد كه قطب توريستى ـ اقتصادى منطقه مي‌شود، اما اين جزيره مصنوعى تاثيرات منفى بسيارى بر زيستگاه بي‌نظير مرجانى اين جزيره مي‌گذارد. به گزارش ايلنا، محمدباقر نبوى معاون محيط‌زيست دريايى سازمان حفاظت محيط‌زيست در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا در مورد ساخت جزيره خليج‌فارس گفت: جزيره مصنوعى خليج‌فارس قرار است در مساحتى حدود 405 هكتار در شمال‌غرب جزيره كيش ساخته شود كه 140 هكتار آن در دريا و بقيه در خشكى قرار دارد.
     
      او گفت:طى بازديدى ازمحل اجراى طرح، گزارشات اوليه مجرى طرح، توسط سازمان حفاظت محيط زيست بررسى شد و لزوم ارائه گزارش تفصيلى و طرح جامع پروژه گوشزد شد تا ميزان برداشت شن و ماسه از دريا مشخص شده و چگونگى عمليات ساخت و ساز در بستر دريا معين شود. نبوى افزود: درست است كه گفته مي‌شود اين طرح يك طرح ملى است ولى بايد ملاحظات زيست‌محيطى آن در نظر گرفته شود و به طور قطع سازمان حفاظت محيط‌زيست با هر گونه خاك‌ريزى و خاك‌بردارى در بستر دريا مخالف است زيرا عمليات‌هاى خاك‌ريزى و خاك‌بردارى موجب تخريب 100 درصد زيستگاه‌هاى دريايى مي‌شود. او افزود: قرار بر اين شده است كه در ساخت اين پروژه از سازه‌هاى سازگار با محيط ‌زيست استفاده شود.
     
      همچنين، براى جلوگيرى از تخريب در بستر دريا به جاى خاك ريزى، بايد پايه‌گذارى صورت گيرد. معاون محيط‌زيست دريايى گفت:‌ براى اجراى پروژه جزيره مصنوعى خليج فارس، سازمان محيط‌زيست محلى را به مجرى طرح جزيره خليج‌فارس پيشنهاد داده است كه كمترين ساختار مرجانى در آن قرار دارد. او ادامه داد: در ‌اين منطقه اكوسيستم حساسى وجود ندارد ولى در هر صورت ساخت پروژه‌اى به اين وسعت روى اكوسيستم منطقه تاثيرگذار منفى مى گذارد.
     
      او توضيح داد: ساخت چنين سازه‌اى مي‌تواند روى جريان‌هاى محلى دريايى اثرگذار بوده و موجب رسوب‌گذارى و تخريب در سواحل مرجانى شود. نبوى تاكيد كرد: طرح جامع، طرح ارزيابى زيست‌محيطى و مطالعات اكولوژيكى، اين پروژه توسط مجرى طرح هنوز ارائه نشود تا سازمان حفاظت محيط‌زيست بتواند در مورد آن اظهارنظر كند. جزيره خليج‌فارس كه در حال حاضر مطالعات اوليه آن در حال انجام است توسط بخش خصوصى با هزينه بالغ بر شش ميليارد دلار قرار است در شمال‌غرب سواحل مرجانى جزيره كيش احداث شود. در صورت اجراى اين طرح كه هفت سال طول مي‌كشد، اين جزيره مصنوعى به قطب توريستى ـ اقتصادى منطقه تبديل مي‌شود. ساخت جزيره مصنوعى بزرگ خليج فارس درسواحل مرجانى كيش در حالى انجام مى شود كه در سال هاى اخير ايران بارها اعتراض خود را نسبت به ساخت و ساز جزاير مصنوعى وسيع درحاشيه خليج فارس مانند جزيره نخل درامارات كه اثرات مخربى روى محيط زيست خليج فارس دارد اعلام كرده است.
     
www.internationallowo.blogfa.com  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-04-14 - دفعات مشاهده : 2943]
جامعه هتلداران
کيش به عنوان اولين مسير گردشگرى کشور ...: با موافقت هيئت مديره جامعه هتلداران کيش آقاى مسيح ... [ادامه]
آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى كيش: آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى ... [ادامه]
اولين صورتجلسه هيئت مديره جامعه هتلداران کيش: بنام خدا اولين صورتجلسه هيئت مديره جامعه هتلداران ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS