صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> گفت و گو با رئيس هيات مديره جامعه هتل داران كيش
گفت و گو با رئيس هيات مديره جامعه هتل داران كيش
گفت و گو با جناب آقاى مسيح اله صفا رئيس هيات مديره جامعه هتل داران كيش
     
      صنعت هتل نيازمند بسته حمايتى هدفمندى يارانه ها دارد:
      تاثير قانون هدفمندى يارانه ها بر بنگاه هاى اقتصادى در سال جديد آنان را به فكر يافتن راهكارهايى براى گذار از مرحله شوك و رسيدن به ساحل آرامش فرو برده است.
      اگر چه براى بسيارى از اين بنگاه ها زمان استراحت و تفكر بود اما براى صنايع خدماتى مسافرتى از جمله هتل ها زمانى براى تلاش بيش تر و البته انديشيدن به دغدغه اى بزرگ تر بود كه از زمان صدور قبوض جديد آب و برق براى آن ها حاصل شد.
      هتلى چهار ستاره با 60 اتاق كه پيش از اين قبض آب آن در حدود سه ميليون تومان بوده با قبضى كه بهاى در حدود سه برابر شده مواجه شده است و هتلى ديگر با همين درجه و حدود يكصد اتاق كه پيش از اين بهاى برق مصرفى اش 5/2 ميليون تومان بود حالا مجبور به پرداخت مبلغى در حدود 7 ميليون تومان است واين در شرايطى است كه در فصل گرما و افزايش مصرف وسايل سرمايشى بالطبع انرژى مصرفى بسيار بيش تر از زمستان خواهد بود .
      جناب صفا در باره ميزان اشغال هتلها مى فرمايد: به طور كلى ماهيت و ساختار گردشگرى جزيره كيش با ديگر نقاط ايران متفاوت است و داراى پتانسيل گردشگرى زيادى است و به لحاظ تنوع هتلى خدماتى نرخى و مهم تر از همه بكر بودن جزيره مسافران خود را از هر قشرى دارد.
      آمار مسافران ورودى به منطقه در نوروزسال 90 بيست درصد افزايش داشته است و آمار اقامت در هتلهاى جزيره نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزايش داشته است. در حقيقت هتل ها ديگر ظرفيتى براى پذيرش مسافر نداشته اند .شايد اين آمار تا 50 درصد هم افزايش مى يافت .درصد اشغال همه هتل هاى جزيره در ايام نوروز بالاى 98 درصد بوده است.و نرخ هتلها در ايام نوروز گران نشد و بعضا ارزان هم شد .ولى در حال حاضر هزينه ها براى هتل ها افزايش پيدا كرده است.اين افزايش قيمت بايد مورد بررسى قرار گيرند.در غير اين صورت با اين ارقام هزينه هتل ها ناچار خواهند بود تا سطح خود را پائين بياورند كه نتيجه اين اقدام هم روى گردان شدن مسافر و سفر او به كشورهاى ديگر مانند دبى و مالزى و سنگاپور و..... است.
      جناب آقاى صفا در مورد آمار رسمى اعلام شده در نوروز سال 90 كه تعدادگردشگران خروجى 22 درصد افزايش داشته است مى فرمايند : دولت براى تقويت صنعت گردشگرى بايد بسته هاى حمايتى داشته باشد مثلا دولت تركيه در سال 1985 از پتانسيل هاى گردشگرى موجود در كشور براى كسب در آمد و سود استفاده كردو به سرمايه گذاران علاقه مند به فعاليت در اين حوزه زمين - آب - برق - گاز و ... ارائه كرد و تا 70 درصد از هزينه ساخت هتل ها را به صورت وام با نرخ بهره چهاردرصد در اختيار سرمايه گذار قرار داد بدين ترتيب مى بينيم كه در حال حاضر اين كشور داراى شش هزار هتل است و اين در حالى است كه تعداد هتل هاى موجود در ايران حدود 600 هتل است.
      در ادامه مى فرمايند : دولت بايد گردشگرى را صنعت در نظر بگيرد و اين حذف يارانه را براى اين بخش به تدريج انجام دهد .مضافا اين كه قرار بود نرخ آب و برق و گاز در مناطق آزاد تحت شرايطى خاص تعيين گردد كه اين مهم انجام نگرفت و شركت آب و برق كيش كه تقريبا 51 درصد آن به بخش خصوصى تعلق دارد طبق برداشت خودشان نرخ آب و برق را تعيين كردند .
      و در خاتمه فرمودند : بسيار اميدواريم كه با حضور آقاى بقايى به عنوان دبير شوراى هماهنگى مناطق آزاد و مدير عامل جديد منطقه آزاد كيش كه مورد استقبال و حمايت جامعه هتلداران و تمام صنوف جزيره كيش قرار دارند و معاونان با تجربه شان اين جزيره بكر و بى همتا به رونقى كه شايسته آن است برسد.چرا كه ظرفيت بالقوه اى وجود دارد كه مى توان در سايه حمايت دولت بالفعل گردند.
     
     
ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-04-15 - دفعات مشاهده : 3108]
جامعه هتلداران
کيش به عنوان اولين مسير گردشگرى کشور ...: با موافقت هيئت مديره جامعه هتلداران کيش آقاى مسيح ... [ادامه]
آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى كيش: آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى ... [ادامه]
اولين صورتجلسه هيئت مديره جامعه هتلداران کيش: بنام خدا اولين صورتجلسه هيئت مديره جامعه هتلداران ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS