صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> در تعطيلات ،تورهاي داخلي گران شد، سفر خارجي ارزان
در تعطيلات ،تورهاي داخلي گران شد، سفر خارجي ارزان
در تعطيلات ،تورهاي داخلي گران شد، سفر خارجي ارزان
      جامعه > گردشگري - خدمات گردشگري در مشهد در روزهاي اخير گرانتر شده و ترکيه ارزانتر، از مرداد نيز پروازهاي داخلي گرانتر خواهد شد
     
      اين ديگر از عجايب گردشگري شده، تعطيلات چند روزه اخير، تورهاي داخلي را گران کرد و تورهاي خارجي را ارزان. واقعيت اين است که با گرم شدن بازار مسافرت، تورهاي داخلي، خصوصا در شهرهاي زيارتي که اين روزها مورد توجه مردم بود، گرانتر از چند روز پيش فروخته شد، ولي تورهاي خارجي به دليل گرماي هوا، همچنان کاهش يافت.
     
      مقصدي که علاقه‌مند ان زيادي دارد و اين روزها در رده بعدي جاي مي‌گيرد جزيره کيش است که برنامه جشنواره تابستاني را برگزار مي‌کند. در تعطيلات اخير، قيمت تورهاي اين جزيره نيز با افزايش روبه‌رو بوده و تور 260هزار توماني،‌ 310هزار تومان يا تور 240هزار توماني 330هزار تومان شده است.
     
      البته بايد به اين نکته نيز توجه کرد که پيش از اين تعطيلات، برگزاري جشنواره سبب شده تا با وجود هواي گرم، نرخ سفر به جزيره کيش در دوره برگزاري يعني از 26 خرداد تا 25 مردادماه افزايش داشته باشد.
     
      پرواز با هواپيما گران مي شود
     
      سازمان هواپيمايي کشور، تصميم گرفته نرخ پروازهاي داخلي را تا 14 درصد افزايش دهد. هر چند قرار است اين افزايش از ابتداي مرداد 90 اعمال شود، ولي از هم اکنون مي توان ديد تورگرداناني که شرايط اقتصادي را به دقت دنبال مي کنند، تورهاي ماه هاي آينده خود را با افزايش قيمت مي فروشند.
     
      از طرفي حضور مردم در استانهاي که داراي خدمات مسافرت هوايي قابل توجهي ندارند و تنها با يکي دو پرواز هفتگي در يک فرودگاه، پشتيباني مي شوند، کمتر از نقاطي است که هواپيماها مرتبط به آنجا رفت و آمد دارند. گويا مردم سفر هوايي را بر سفرهاي گروهي زميني ترجيح مي‌دهند زيرا مقاصد خوش آب و هوايي مانند چهارمحال يا آذربايجان شرقي و غربي مانند مشهد و کيش مورد استقبال قرار نمي‌گيرند.
     
      تورهاي خارجي، ارزانتر از بهار
     
      در مقايسه با هزينه افزايش يافته مسافرتهاي داخلي، تورهاي خارجي، نسبتا ارزان تر از فصل مسافرتي بهار شده اند. کشورهاي مقصد گردشگران ايراني، نيز نسبتا با کاهش استقبال و به تبع آن، کاهش قيمت مواجه شده اند. کشورهايي مانند دبي يا تايلند در روزهاي اخير با کاهش مواجه شده‌اند؛ آمارهاي مقايسه اي نشان مي دهد تايلند مانند قبل مورد استقبال قرار نگرفته است. دبي نيز که در حال حاضر از هواي گرمي برخوردار است و از سوي ديگر مدت کوتاهي تا پايان جشنواره خريد آن باقي مانده با وجود کاهش نرخ هتل،‌ استقبال مانند قبل نبوده است.
     
      بررسي فعاليتهاي تبليغاتي تورگردانان در رسانه ها نشان مي دهد در مقاصد داخلي، کيش و مشهد همچنان پرطرفدار ترين نقاط گردشگري تلقي مي شود. در کشورهاي خارجي نيز ترکيه، کشورهاي‌ ساحلي خليج فارس و تايلند با بيشترين تبليغات مواجگه بوده اند و پس از آنها نوبت به کشورهاي اروپايي،‌ ارمنستان و چين مي‌رسد.
     
     
www.khabaronline.com  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-04-27 - دفعات مشاهده : 3087]
جامعه هتلداران
کيش به عنوان اولين مسير گردشگرى کشور ...: با موافقت هيئت مديره جامعه هتلداران کيش آقاى مسيح ... [ادامه]
آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى كيش: آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى ... [ادامه]
اولين صورتجلسه هيئت مديره جامعه هتلداران کيش: بنام خدا اولين صورتجلسه هيئت مديره جامعه هتلداران ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS