صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> اطلس كامل خليج فارس در نمايشگاه دستاوردهاى دولت در كيش
اطلس كامل خليج فارس در نمايشگاه دستاوردهاى دولت در كيش

     
      اطلس كامل خليج فارس در نمايشگاه دستاوردهاى دولت در كيش
     
     
      اطلس كامل خليج فارس در برگيرنده صدها نقشه و سند تاريخى مرتبط به اين آبراه مهم و استراتژيك در نمايشگاه دستاوردهاى دولت نهم و دهم عرضه شده است.
     
      به گزارش روابط عمومى و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش، اين مجلد ارزشمند و بسيارزيبا در غرفه وزارت امور خارجه و در مركز نمايشگاه هاى بين المللى كيش به معرض ديد بازديد كنندگان از نمايشگاه دستاوردهاى دولت گذارده شده است.
     
      در اطلس كامل خليج فارس ، نقشه هاى مختلف و تاريخى اين آبراه استراتژيك از سه هزار سال قبل تاكنون گردآورى و چاپ شده است كه همه آنها نشان دهنده حقانيت جمهورى اسلامى ايران در موضوعات مربوط به خليج فارس است.
     
      همچنين يكى از مهمترين نقشه هاى تاريخى ارائه شده در غرفه وزارت امور خارجه، نقشه كامل ايران است كه در سالهاى 1877 و 1888 ميلادى به درخواست دولت وقت ايران در دوره ناصرالدين شاه قاجار توسط وزارت جنگ انگليس تهيه شده است. به گفته بابك جهانديده مشاور مدير كل كنسولى وزارت امور خارجه و يكى از مسئولان برپايى غرفه اين وزارتخانه در نمايشگاه كيش اهميت اين نقشه از آن روست كه به صورت رسمى از كانالهاى ديپلماتيك به دولت وقت ايران ارائه شده و در طول تاريخ مبناى احقاق حق ايران در مسائل حقوقى و حدود و صغور مرزها بوده است.
     
      برپايه اين گزارش در غرفه وزارت امور خارجه كه بيش از 200 متر مربع از فضاى نمايشگاهى كيش را به خود اختصاص داده است عملكرد و فعاليت هاى بى شمار دولت دكتر احمدى نژاد در شش سال گذشته در حوزه هاى سياسى، كنسولى، ارتباطات، قراردادها و همكارى هاى منطقه اى و بين المللى در قالب چاپ كتاب، بنر، بروشور و نقشه هاى تاريخى عرضه شده است.
     
      گزارش روابط عمومى و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش حاكيست گردآورى و چاپ كتاب قوانين و مقررات يكصد سال گذشته وزارت امور خارجه، فهرست نويسى و نمايه سازى 3 ميليون و 254 هزار برگ سند قديمى، صدور يكهزار و 214 بيانيه، تكذيبيه و اعلام مواضع رسمى جمهورى اسلامى ايران، پى گيرى و نظارت بر انعقاد 135 موافقت نامه همكارى هاى بين المللى با كشورهاى مختلف بويژه كشورهاى در حال توسعه و فعال سازى ديپلماسى پارلمانى و بهره گيرى بيش از پيش ظرفيت هاى بالقوه مجلس شوراى اسلامى براى ارتقاء روابط و مناسبات با كشورهاى خارجى هدف از جمله فعاليت هاى وزارت امور خارجه در دولت هاى نهم و دهم بوده است.
     
      همچنين 319 سند و موافقت نامه همكارى با كشورهاى آمريكاى جنوبى در دوران رياست جمهورى دكتر احمدى نژاد امضاء شده است كه نسبت به دوره هاى قبل 166 درصد رشد داشته است.
     
      بر اساس اين گزارش برگزارى 44 همايش ملى و بين المللى، كسب رياست پنجاه و سومين اجلاس كميسيون مواد مخدر سازمان ملل در وين، برگزارى دو كنفرانس بين المللى خلع سلاح و عدم اشاعه آن طى سالهاى 89 و 90، پذيرش 198 دانشجو در رشته هاى كارشناسى ارشد، روابط سياسى، حقوق كنسولى و ديپلماسى و سازمانهاى بين المللى و رفع تحريم صادرات محصولات شيلاتى ايران به اروپا بخش ديگرى از فعاليت هاى گسترده وزارت امور خارجه كشورمان است كه در بنرها، كتابها و بروشورهاى ارائه شده در نمايشگاه دست آوردهاى دولت نهم و دهم در كيش به چشم مى خورد.
     
      علاقمندان به آشنايى با دستاوردهاى ديپلماسى فعال منطقه اى و بين المللى جمهورى اسلامى ايران تا چهارم مردادماه فرصت دارند با مراجعه به نمايشگاه دستاوردهاى دولت در مركز نمايشگاههاى بين المللى كيش از اين دستاوردها ديدن كنند.
     
     
     
www.kish.ir  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-04-28 - دفعات مشاهده : 3734]
جامعه هتلداران
آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى كيش: آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى ... [ادامه]
برگزارى گردهمايى مالكين و مديران هتلهاى كيش: به گزارش روابط عمومى جامعه هتلداران كيش گردهمايى ... [ادامه]
کيش به عنوان اولين مسير گردشگرى کشور ...: با موافقت هيئت مديره جامعه هتلداران کيش آقاى مسيح ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS