صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> چشم انداز وضعيت گردشگري جهان در سال 2011
چشم انداز وضعيت گردشگري جهان در سال 2011
چشم انداز وضعيت گردشگري جهان در سال 2011
     
      صنعت گردشگري جهان در چهار ماه نخست سال 2011 به بهبود خود ادامه داد و ميزان سفرهاي گردشگران بين المللي نسبت به سال قبل 4.5 درصد افزايش يافت.
     
      با احياي نسبي اقتصاد جهاني، ورود گردشگران به آمريکاي جنوبي و اروپا بهبود يافت، اما نرخ سفرهاي گردشگري در خاورميانه و شمال آفريقا در اثر ناآرامي هاي اخير کاهش يافت.
     
      بر اساس آخرين گزارش سنجش وضعيت گردشگري سازمان ملل، تمامي مناطق جهان به جز خاورميانه و شمال آفريقا طي مدت مذکور شاهد بهبود وضعيت گردشگري و برخي از مناطق شاهد افزايش دو رقمي نرخ گردشگري بودند. به گونه اي که در اين مدت آمريکا جنوبي 17 درصد و جنوب آسيا و هند 14 درصد افزايش سفر گردشگري داشته اند.
     
      بر اساس همين گزارش، بين ماه هاي ژانويه تا آوريل 2011 (دي ماه 1389 تا فروردين 1390) مقصدهاي مختلف توريستي جهان جمعا 268 ميليون نفر سفر را به ثبت رساندند که اين رقم در مقايسه با سال 2010 بيش از 12 ميليون نفر سفر افزايش نشان مي دهد.
     
      در اين ميان، ماه آوريل بهترين رکورد گردشگري را در اين گزارش به ثبت رساند و نرخ گردشگري دراين ماه 6 درصد در مقايسه با سال قبل افزايش يافت. البته ژانويه هم با توجه به قرار داشتن در آغاز تعطيلات سال نوي ميلادي با ثبت 6 درصد افزايش گردشگري، وضعيت مطلوبي را شاهد بود.
     
      روند افزايش سفرهاي گردشگري و تفريحي به اروپا در چهار ماهه نخست سال جاري ميلادي با 6 درصد افزايش نسبت به سال قبل، به فراتر از حد انتظار رسيد. البته در غرب اروپا که سال گذشته هم به علت فوران خاکستر از کوه هاي آتشفشاني ايسلند شاهد افت سفرهاي گردشگري بوديم، طي سال جاري نيز روند احياي گردشگري به کندي صورت گرفت، اما ساير بخش هاي اروپا شاهد رشد مطلوب نرخ گردشگري بودند.
     
      رشد گردشگري در آسيا و اقيانوسيه تقريبا معادل ميانگين جهاني يعني 5 درصد بوده است که اندکي نسبت به توقعات در مقايسه با سال قبل، افت کرده بود. البته نبايد فراموش کرد که صنعت گردشگري آسيا و علي الخصوص شمال شرق آسيا به علت زمين لرزه و سونامي ژاپن خسارات فراواني را متقبل شدو هم سفرهاي به درون و هم به بيرون منطقه را تحت تاثير خود قرار داد.
     
      در آمريکا، سفر گردشگران بين المللي 5 درصد افزايش يافت که بيشتر ناشي از رشد چشمگير گردشگري در آمريکاي جنوبي است. اگر چه آمريکاي مرکزي و شمالي عملکرد مطلوبي در بخش گردشگري طي مدت مذکور نداشتند، اما با بهره گيري از رشد حيرت انگيز نرخ گردشگري آمريکاي جنوبي توانستند ميانگين مطلوبي را به ثبت برسانند.
      اما گردشگران از ناآرامي ها و بي ثباتي هاي خاورميانه و شمال آفريقا در اين مدت دوري کرده اند و نرخ گردشگري اين منطقه شاهد 11 درصد کاهش بود. البته برخي از کشورها از جمله عربستان و دبي در اين مدت کماکان شاهد بهبود وضعيت گردشگري بودند.
     
      سفرهاي توريستي به آفريقا نيز طي چهار ماهه نخست سال جاري ميلادي 2 درصد افزايش نشان داد و بيشترين نرخ رشد نيز در منطقه آفريقاي سياه با 8 درصد افزايش رخ داد.
     
      هيئت کارشناسي سازمان جهاني گردشگري نسبت به آينده وضعيت گردشگري در آمريکا و اروپا در اوج سفرهاي تابستاني امسال بسيار خوشبين هستند. اين کارشناسان وضعيت گردشگري آفريقا را نيز تا پايان سال جاري ميلادي مطلوب متصور شده اند، اما نسبت به وضعيت گردشگري آسيا و اقيانوسيه در اين مدت زياد خوشبين نيستند. کارشناسان سازمان جهاني گردشگري همچنين نسبت به وضعيت گردشگري خاورميانه در اين مدت خوشبين نبوده اند.
     
      اين سازمان در نهايت رشد گردشگري جهان تا پايان سال 2011 را به طور متوسط با 4 تا 5 درصد افزايش نسبت به سال قبل پيش بيني کرد و اعلام داشت که انتظار نمي رود وقايع خاورميانه و شمال آفريقا و خسارات وارد شده به ژاپن تاثير منفي قابل توجهي بر آن داشته باشند.
      شايان ذکر است که وزراي گردشگري و رهبران صنعت گردشگري جهان در تاريخ 8 نوامبر (17 آبان) در مادريد گردهم مي آيند تا به بررسي و سياستگذاري وضعيت گردشگري جهان بپردازند.
     
     
www.eqeep.ir  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-04-29 - دفعات مشاهده : 3029]
جامعه هتلداران
كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه پرسنلى ميشوند: كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه ... [ادامه]
انتخابات اعضاءهيئت مديره جامعه هتلداران کيش برگزار گرديد.: روز چهارشنبه مورخ 5/8/89 ساعت 18:30 مجمع عمومى ... [ادامه]
کيش به عنوان اولين مسير گردشگرى کشور ...: با موافقت هيئت مديره جامعه هتلداران کيش آقاى مسيح ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS