صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> جامعه‌ى سرمايه‌گذاران گردشگرى ايران تشكيل شد
جامعه‌ى سرمايه‌گذاران گردشگرى ايران تشكيل شد
جامعه‌ى سرمايه‌گذاران گردشگرى ايران تشكيل شد
     
      دبير جامعه‌ى هتل‌داران ايران از تشكيل جامعه‌ى سرمايه‌گذاران گردشگرى ايران با هدف تعبيه‌ى طرح و بسته‌ى جامع براى رشد سرمايه‌گذاران خبر داد.
     
     
      خسرو ايرانپور در گفت‌وگو با خبرنگار بخش گردشگرى خبرگزارى دانشجويان ايران (ايسنا)،‌ با اشاره به تشكيل هيأت منصفه‌ى اين جامعه در روز گذشته (يكشنبه، دوم مردادماه) در جلسه‌ى هم‌انديشى سرمايه‌گذاران حوزه‌ى گردشگرى با حضور رييس سازمان ميراث فرهنگى و گردشگرى ـ روح‌الله احمدزاده ـ و معاون سرمايه‌گذارى و طرح‌هاى سازمان، بيان كرد:‌ جامعه‌ى سرمايه‌گذاران گردشگرى ايران با هدف به حداقل رساندن تصدي‌گرى دولت‌، ارائه‌ى خدمات سرمايه‌گذارى به نحو احسن مانند سرويس‌هاى يكپارچه‌، ارائه‌ى خدمات و امكانات به‌شكل هماهنگ‌ و پيوسته و ايجاد شبكه‌ى داخلى و خارجى سرمايه‌گذارى براى متناسب كردن ميزان سرمايه‌گذاري‌ها تشكيل شد.
     
     
      او با تأكيد بر اين‌كه هر كدام از موضوع‌ها در تشكيل اين جامعه به‌شكل مستقيم مي‌توانند مثمر ثمر باشند، گفت:‌ تجربه‌ى چنين جامعه‌هايى از سال 1376 با تشكيل جامعه‌ى هتل‌داران ايران ايجاد شده بود.
     
     
      وى همچنين در توضيح مشكلات و موانع سرمايه‌گذارى در قالب‌هاى مختلف، اظهار كرد: سرمايه‌گذاران با مشكلاتى مانند تأخيرهايى كه به دلايل مختلف در گرفتن استعلام‌ها‌، تحويل زمين و بازبينى منطقه، نبود برنامه‌ريزى مدون براى دادن تسهيلات‌، قوانين موجود و ايجاد شبكه‌هاى سرمايه‌گذارى به‌صورت بين‌المللى مواجه هستند.
     
     
      او با اشاره به ايجاد شدن شبكه‌هاى بين‌المللى سرمايه‌گذارى در بيشتر نقاط دنيا، ادامه داد:‌ در دولت به‌دنبال اين هستيم كه بخشى از نيازها را با سرمايه‌گذارى خارجى تأمين كنيم، سرمايه‌گذاران خارجى براى انجام اقدامات خود به سرمايه‌گذاران داخلى نگاه مي‌كنند، پس هدف ايجاد شبكه‌ى داخلى و خارجى سرمايه‌گذارى را براساس اين روند در دستور كار خود قرار داديم.
     
     
      ايرانپور ايجاد جامعه‌ى سرمايه‌گذاران حوزه‌ى گردشگرى را با اشاره به سه اصل مهم داراى توجه دانست و گفت:‌ براساس ابلاغيه‌ى قوانين اصل 44 كه در موارد مختلف ابلاغ مي‌شود، بايد تصدي‌گرى دولت كمتر شود و به سياست‌گذارى و نظارت عاليه بازگردد تا بخش خصوصى براى پيشبرد رونق كسب و كار و بهينه شدن فضاى آن، وارد بحث شود.
     
     
      او با اشاره به تعهداتى كه از نظر قانونى، سازمان ميراث فرهنگى و گردشگرى در افق 1404 دارد، بيان كرد:‌ در افق 1404 براساس تعهد قانونى، ايران بايد قدرت اول منطقه شود، يعنى بين 25 كشور‌، بايد ايران در رتبه‌ى نخست باشد. بر مبناى اين افق، مطابق برآوردهاى انجام‌شده 20ميليون گردشگر بايد به كشور وارد شود كه اين قضيه ما را موظف مي‌كند تا در اهداف خود، نخست به‌دنبال برنامه‌هاى چشم‌انداز باشيم و آن‌ها را تبيين كنيم تا سرانجام براى برنامه‌ريزى كامل به برنامه‌ى چشم‌انداز برسيم.
     
     
      دبير جامعه‌ى هتل‌داران ايران اظهار كرد: بايد به اين قضيه فكر كنيم كه در پايان سال 1404 چند واحد اقامتى، مهمانسرا، هتل با چه ستاره‌اي‌ در زمينه‌ى مراكز اقامتى و تأسيسات گردشگرى و چند منطقه‌ى نمونه‌ى گردشگرى بايد داشته باشيم.
     
     
      او تعامل بين سازمان‌هاى وارد بحث‌شده در اين زمينه مانند وزارتخانه‌ها را براى به انجام رساندن هدف اصلى، مهم ارزيابى كرد و گفت:‌ بحث زيرساخت‌ها و پروژه‌هاى گردشگرى در قالب‌هاى مختلف، دو مسأله‌ى جداگانه هستند. ما قانونى را براى انجام كارها در يك مدت زمان خاص نداريم، پس طرح و بسته‌ى جامعى نيز براى رشد سرمايه‌گذاران تعبيه نكرده‌ايم. در حالى كه در بيشتر كشورهاى پيشرفته‌ى دنيا، واگذارى امور به بخش خصوصى در يك فاصله‌ى زمانى خاص انجام مي‌شود.
     
     
      وى از جمله عوامل مؤثر در انجام اين كار در كشورهاى پيشرفته را اهليت دانست و افزود:‌ در دوران گذار براى خصوصي‌سازى در كشورهاى ديگر، اهليت به معناى اين است كه اهل كار وارد آن قضيه شود. از سوى ديگر، تشكلى كه اين قضيه را هدايت مي‌كند، اهميت بسزايى دارد.
     
     
      ايرانپور ادامه داد: با اين اهداف، برنامه‌ى چشم‌انداز و افق 1404 و همچنين برنامه‌هاى پنجم‌، ششم و هفتم‌، با اهداف مشخص توسط كارشناسان فعال تبيين مي‌شوند تا بخش خصوصى را به يك نقطه‌نظر واحد در دولت بتوانيم برسانيم. اين قضيه به جلوگيرى از اتلاف وقت و رسيدن به اهداف برنامه‌ى چشم‌انداز كمك زيادى مي‌كند.
     
     
      دبير جامعه‌ى هتل‌داران ايران بيان كرد: اميدوارم با تشكيل نخستين جلسه‌ى جامعه‌ى سرمايه‌گذاران حوزه‌ى گردشگرى در ايران در هفته‌ى آينده و تبيين حدود و ثغور اساسنامه‌ى آن، هيأت مؤسس اوليه را بتوانيم داشته باشيم تا براساس اهليت و آيتم‌هاى بخش خصوصى، كشور با همراهى و كمك دولت پيش رود.
     
     
      او اضافه كرد: اين تشكل براى محورى بودن و ايجاد حركت‌هايى كه بخواهند سرعت عمل داشته باشند و زودتر به اهداف خود برسند، مؤثر است.
     
     
      سرويس: گردشگرى
     
     
     
www.isna.ir  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-05-04 - دفعات مشاهده : 3186]
جامعه هتلداران
برگزارى گردهمايى مالكين و مديران هتلهاى كيش: به گزارش روابط عمومى جامعه هتلداران كيش گردهمايى ... [ادامه]
كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه پرسنلى ميشوند: كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه ... [ادامه]
اولين صورتجلسه هيئت مديره جامعه هتلداران کيش: بنام خدا اولين صورتجلسه هيئت مديره جامعه هتلداران ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS