صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
جغرافياى كيش: نام و موقعيت: نام اصلى اين جزيره كه ايرانى ... [ادامه]
كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه پرسنلى ميشوند: كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه ... [ادامه]
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
تمام عناوين موارد منتخب
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> افتتاح بزرگترين رستوران سرپوشيده جهان در کيش
افتتاح بزرگترين رستوران سرپوشيده جهان در کيش

      همزمان با ميلاد پيامبر اکرم (ص) بزرگترين رستوران سرپوشيده جهان با سرمايه گذاري شرکت بين المللي توسعه صنعت گردشگري پديده شانديز در جزيره کيش افتتاح شد.مدير عامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعي از نمايندگان مجلس و مسئولان کشوري حضور داشتند.
     
      در اين مراسم استاندار خراسان رضوي با اعلام اينکه در دولت نهم و دهم صنعت گردشگري به عنوان يکي از اولويتهاي توسعه براي دستيابي به اهداف چشم انداز 20 ساله کشور محسوب مي شود گفت: بسياري از کشورهاي فعال به گواه اکثر گردشگران مقصدهاي تکراري هستند در حالي که ايران به دليل برخورداري از انواع جاذبه هاي گردشگري ظرفيت بسيار بالايي براي سرمايه‌گذاري و سودآوري در اين صنعت دارد. از سوي ديگر صنعت گردشگري علاوه بر سودآوري مادي فرصت مناسبي براي ترويج فرهنگ، تاريخ و تمدن منطقه و کشور فراهم مي کند.
     
      صلاحي با بيان اينکه پروژه توريستي پديده شانديز از جمله دستاوردهاي مهم بخش خصوصي در توسعه صنعت گردشگري است گفت: شرکت توريستي پديده شانديز به خوبي توانسته از ظرفيتهاي گردشگري شانديز در مشهد بهره ببرد و مردم منطقه را از سود آوري صنعت گردشگري منتفع کند.
     
      وي با بيان اينکه مهمترين ويژگي پروژه توريستي پديده شانديز در جزيره کيش اشتغالزايي گفت: تا کنون در اين مجموعه براي 400 نفر کارآفريني شده به طوري که اکنون اين مجموعه به بزرگترين کارخانه عمراني و کارآفريني بخش خصوصي در اين صنعت تبديل شده و عملکرد درخشاني از خود به جاي گذاشته است.
     
      محمد علي محبي مدير عامل سازمان منطقه آزاد کيش نيز با بيان اينکه اين سازمان همواره از سرمايه گذاراني که اقدام به اجراي پروژه هاي گردشگري در اين جزيره مي کنند حمايت کرده گفت: اينکه شرکت توريستي پديده شانديز توانسته اين پروژه را در مدت کوتاه 110 روز به بهره برداري برساند دستاورد تحسين برانگيزي براي مديران اين شرکت و سازمان منطقه آزاد کيش است.
     
      وي گفت: اميدواريم با بهره برداري از فازهاي بعدي اين پروژه نظير هتل و مراکز خريد شاهد رونق بيشتر حضور گردشگران داخلي و خارجي در جزيره کيش باشيم.
     
      در اين مراسم فرمانده انتظامي استان خراسان رضوي نيز با بيان اينکه فرهنگ و منش پايتخت مذهبي ايران با راه اندازي يکي از زيرمجموعه هاي موفق فرهنگي، توريستي و گردشگري به نام پديده شانديز در ديگر شهرهاي کشور نيز جاري شده اظهار داشت: به شخصه معتقدم راه اندازي مرکزي با اين وسعت، يکي از مسيرهاي ايده آل و کارآمد براي تعامل و ارتباط دو سويه ميان مردم و دستاوردهاي فرهنگي است.
     
      سردار حميد فهيمي راد افزود: براي توسعه و ترويج فرهنگ ايراني - اسلامي و شناساندن توانايي هاي بي نظير ايرانيان، پديده شانديز يک اثر به ياد ماندني و ماندگار است، اعتقاد دارم در اين حيطه مي توان پديده را به عنوان يک الگو معرفي و در نظر داشت.
     
      در بخش ديگري از اين مراسم محسن پهلوان مقدم مديرعامل شرکت بين المللي توسعه گردشگري پديده شانديز با بيان اينکه در فاز اول اين پروژه حدود هفت ميليارد تومان براي تملک زمين رستوران و تدارک امکانات لازم هزينه شده، افزود: فاز نخست اين مجموعه که شامل رستوران پديده است در مساحت 11 هزار متر مربع زيربنا و طي 110 فعاليت شبانه روزي روز احداث شد.
     
      وي تصريح کرد: مبلغ 83 ميليارد تومان نيز براي خريد زمينهاي اطراف از سازمان مناطق کيش هزينه شده که در مجموع مساحت زمين هاي تملک شده به 200 هزار متر مربع مي رسد.
     
      پهلوان مقدم تاکيد کرد: براي تجهيز و راه اندازي اين مجموعه توريستي علاوه بر اعتبار هزينه شده براي تملک زمين، 18 ميليارد تومان براي ساخت اين مجموعه صرف شده است. همچنين مساحت زيربناي اين رستوران 6 هزار متر مربع است و براي 400 نفر اشتغالزايي شده که تا دو ماه آينده تعداد اين افراد به 500 نفر مي رسد.
     
      پهلوان ويژگيهاي منحصر به فرد اين مجموعه را بزرگترين رستوران سرپوشيده دنيا و ساخت يک لنگر کشتي به وزن 100 تن در مجاور اين رستوران عنوان کرد.
     
      به گفته مديرعامل شرکت بين المللي توسعه گردشگري پديده شانديز اين لنگر توسط يک جوان ايراني طراحي و توسط مهندسان ايراني ظرف 35 روز ساخته شده و اکنون بزرگترين سازه لنگر جهان محسوب مي شود و به زودي نيز در کتاب رکوردهاي گينس به ثبت مي رسد.
     
      پهلوان مقدم در مورد پروژه هاي گردشگري آينده اين شرکت گفت: احداث پروژه توريستي پديده شانديز در شيراز و مشهد از طرحهاي آتي اين شرکت است که در پروژه پديده شانديز مشهد که در منطقه شانديز واقع شده 500 هزار مربع متر زمين خريداري شده است.
     
      وي افزود: حدود دو سال براي طراحي نقشه ها و جانمايي اين پروژه وقت صرف شده و به زودي اجراي فاز يک آن آغاز مي شود.
     
      به گفته پهلوان مقدم، تا کنون براي اين پروژه هشت کاربري نظير احداث مجتمع فرهنگي توريستي شامل ( کتابخانه، مسجد، سالن همايش هزاو 200 نفري استاندارد) نمايشگاه بين المللي گل و گياه ، هتل پنج ستاره، مجتمع مسکوني، ساخت بزرگترين شهربازي سرپوشيده دنيا، مجموعه تفريحي پارک آبي و مرکز خريد پيش بيني شده است.
     
      سيد کاظم دلخوش، نايب رئيس کميسيون اقتصادي مجلس در حاشيه مراسم افتتاح بزرگترين مجموعه تفريحي، گردشگري و رستوراني سرپوشيده جهان با اشاره به فعاليتهاي انجام شده در زمينه ساخت و ساز اين مجموعه و ديگر شعبه هاي مجموعه بزرگ پديده شانديز گفت: بناي فعاليتهاي حمايتي از پروژه هاي اين چنيني، توجه مردم و استقبال جامعه و البته هدف گذاري صحيح و اصولي تلاشگران اين عرصه است.
     
      دلخوش افزود: مجلس، دولت و همه نهادهاي مسئول در زمينه حمايت از اين گونه پروژه ها، با علم به هدفگذاري مبتني بر تدبير و تلاش، تمام تلاش خود را به کار مي گيرند تا اين چنين مجموعه هاي عظيم و بزرگي به بهره برداري برسند.
     
      .
     
     
www.fardanews.com  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1389-12-04 - دفعات مشاهده : 5297]
جامعه هتلداران
کيش به عنوان اولين مسير گردشگرى کشور ...: با موافقت هيئت مديره جامعه هتلداران کيش آقاى مسيح ... [ادامه]
آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى كيش: آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى ... [ادامه]
انتخابات اعضاءهيئت مديره جامعه هتلداران کيش برگزار گرديد.: روز چهارشنبه مورخ 5/8/89 ساعت 18:30 مجمع عمومى ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران
حافظ گردشگران كيش
آگهى دعوت مجمع عمومى عادى ساليانه شركت حافظ گردشگران كيش منتهى به سال 1389 (وابسته به جامعه هتلداران كيش): بدينوسيله از كليه سهامداران محترم دعوت بعمل مى ... [ادامه]
آگهى تصميمات شركت حافظ گردشگران كيش: به استناد صورتجلسات مجمع عمومى فوق العاده و... [ادامه]
تقدم خريد سهام شركت حافظ گردشگران كيش: پيرو تصميمات اتخاذ شده در مجمع عمومى عادى .... [ادامه]

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS