صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> روستاي شگفت‌انگيز دنيا در ايران
روستاي شگفت‌انگيز دنيا در ايران

      روستاي شگفت‌انگيز دنيا در ايران
     
      پروفسور ديويد رول، باستان شناس مشهور انگليسي معتقد است اين روستا محل هبوط حضرت آدم است و احتمالا بهشت عدن در آن جا واقع شده است.
      /طبق تصور بيشتر ايراني‌ها روستاي کندوان، يکي از 3 روستاي سنگي - صخره‌اي دنيا، در حوالي تونل کندوان قرار دارد اما در حقيقت اينطور نيست و اين روستاي شگفت‌انگيز و منحصربه فرد در استان آذربايجان شرقي، تبريز قرار دارد.
     
     
      روستايي که مردمان آن سال‌هاست در دل کوه‌ها و صخره‌هاي سنگي زندگي مي‌کنند. اين سال ها يعني 700 سال قبل همزمان با يورش مغول ها؛يعني 700 سال است مردم روستاي کندوان در دل خانه‌هايي فرو رفته در صخره‌هاي ماسه‌ي فشرده زندگي مي‌کنند.
     
      نوعي از معماري روستايي که در تمام دنيا کم‌نظير است و انقدر حيرت آور است که سالانه تعداد زيادي از گردشگران را به سوي خود مي‌خواند،آنقدر که ديگر اهالي روستا از ديد و بازديدهاي گردشگران کلافه شده‌اند و از حضور آنها در روستا گلايه مي‌کنند
     
     
      خانه‌هاي مخروطي و دوکي شکل 2 تا 3 طبقه مهم‌ترين ويژگي اين روستا و دليل جذب گردشگران هستند.اين روستا به عقيده کارشناسان با نوع معماري خاص خود نشان دهنده شکل ويژه‌اي از معماري و الگوي سکونت انسان‌ها ، نمونه منحصر به فردي از نحوه استقرار و زندگي جماعت‌هاي اوليه انساني در دوره‌هاي بسيار دور تاريخي است.
     
     
     
      تاريخ نگاران مي‌گويند اهالي اين روستا در قرن هفتم هجري براي در امان ماندن از حمله مغول‌ها به دشت مقابل روستاي کندوان فعلي مهاجرت کرده و بعد از گذشت مدت زماني به تدريج حفاري را شروع کرده و خانه‌هاي سنگي خود را ساخته و در آن پناه گرفته‌اند.
      غارهاي دستکن و خانه‌هاي کله قندي اين روستا که توسط اهالي حفاري شده‌اند شگفت انگيرترين آثار تاريخي بشري را در تمام دنيا رقم زده‌اند.
     
      در دل تپه‌هاي اين روستا صدها آغل، انبار و اتاقک حفاري شده است و البته در کنار خانه‌هاي شگفت انگيز خود چشمه آب معدني دارد که اهالي مي‌گويند براي درمان بيماري‌هاي کليوي مفيد است.
     
     
      اين روستا جزو 3 روستاي شگفت انگيز دنيا و يکي از روستاهاي استان آذربايجان شرقي است که در دهستان سهند بخش مرکزي شهرستان اسکو واقع شده‌است. اگربه اين روستاي بي نظير سفر کرديد بدانيد عسل سوغات مسافران کندوان است.
      هتل صخره‌اي کندوان هم پيشنهادي براي اقامت در اين روستاي زيبا است.اين روستا آنقدر جاذبه‌هاي طبيعي و زمين شناسي و مردمي دارد که حتي اگر يک هفته هم در آن اتراق کنيد باز وقت رفتن دوست نداريد روستا را ترک کنيد.
     
      راه دسترسي : براي سفر به كندوان، از تبريز بايد به سمت اسكو در دامنه سهند حركت كرد، اسكو در جنوب شرقي تبريز واقع شده است .
     
     
www.khabarfarsi.com  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-05-10 - دفعات مشاهده : 3640]
جامعه هتلداران
برگزارى گردهمايى مالكين و مديران هتلهاى كيش: به گزارش روابط عمومى جامعه هتلداران كيش گردهمايى ... [ادامه]
طرح تطبيقى و استانداردسازى هتلهاى كيش: طرح تطبيقى و استانداردسازى هتلها ى کيش اجرا ميگردد راميس ... [ادامه]
انتخابات اعضاءهيئت مديره جامعه هتلداران کيش برگزار گرديد.: روز چهارشنبه مورخ 5/8/89 ساعت 18:30 مجمع عمومى ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS