صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> يك هتل شناور گردشگران بيشترى را به «قطر» مي‌كشاند
يك هتل شناور گردشگران بيشترى را به «قطر» مي‌كشاند
يك هتل شناور گردشگران بيشترى را به «قطر» مي‌كشاند
     
     
      به گزارش خبرگزارى دانشجويان ايران (ايسنا)، در شرايطى كه كارشناسان پيش بينى مي‌كنند كه كشور كوچك «قطر» در سال جارى ميلادى ميلادى رشد چشمگير درآمدهايش از محل صنعت گردشگرى را تجربه كرده و در بين كشورهاى عضو شوراى همكارى خليج فارس، بالاترين ميزان افزايش درآمد از محل صنعت گردشگرى را شاهد خواهد بود، دولت «قطر» قصد دارد با ساخت يك هتل شناور گردشگران بيشترى را جذب اين كشور كند.
     
      به گزارش ياهو نيوز، دولت قطر با هزينه‌اى 30 ميليون پوندى و همکارى يک شرکت معمارى ايتاليايى، هتلى شناور همراه با چندين اتاق‌ زيرآبى مي‌سازد.
     
      از جمله بخش‌هاى اصلى اين هتل مى توان به يک اتاق آکواريومى، سوئيت‌هايى به شکل ستاره دريايى و يک اتاق ويژه مشاهده جانوران دريايى اشاره كرد، اين در حالى است كه در حال حاضر دهها پروژه هتلسازى و ايجاد زيرساخت‌هاى صنعت گردشگرى در قطر در حال اجرا بوده و در ماه ژانويه اداره گردشگرى قطر اعلام کرد صنعت هتلدارى اين کشور در سال 2010 بيش از يک ميليارد و 800 ميليون دلار درآمد داشته که مي‌توان آن را رکوردى جديد براى صنعت هتلدارى قطر تلقى كرد.
     
      درآمد هتل‌هاى پنج ستاره قطر در سال 2010 بيش 492 ميليون دلار و هتل‌هاى چهار ستاره نيز در حدود درحدود 520 ميليون دلاربوده، اين در حالى است كه كشور «قطر» خود را براى ميزبانى از يك ميليون گردشگر در زمان برگزارى «جام جهانى فوتبال» در سال 2022 آماده مي‌كند.
     
      در اين راستا دولت قطر قصد دارد تا ظرفيت فعلى هتل‌هاى اين كشور كه در حدود 10 هزار اتاق است را به رقم 55 هزار اتاق برسانند و در اين راه روى جذب سرمايه‌گذارى خارجى خساب ويژه‌اى باز كرده‌ است.
     
      دولت قطر هم‌چنين قصد دارد تا در راستاى جذب يك ميليون گردشگر، فرودگاه دوحه و فرودگاه‌هاى شهرهايى را كه مسابقات جام جهانى در آنها برگزار مي‌شود را توسعه دهد.
     
      در اين شرايط كارشناسان صنعت گردشگرى آينده پيش‌روى صنعت گردشگرى كشور كوچك قطر را روشن مي‌بينند و بر اين باورند كه قطر مي‌تواند با توسعه‌ى زيرساخت‌هاى صنعت گردشگرى، مي‌تواند ميزبان ميليون‌ها گردشگر در زمان برگزارى مسابقات جام جهانى فوتبال باشد.
     
      هرچند اكنون «قطر» در رتبه‌ى ‌سي‌وهفتم در ميان كشورهاى جهان از نظر جذب گردشگر است، ولى با توجه به داشتن ظرفيت‌هاى بالقوه‌ى توسعه‌ى گردشگرى از جمله نيروى كار جوان، پيش‌بينى مي‌شود اين كشور به قطب نخست جذب گردشگر در منطقه‌ى خليج فارس تبديل شود و در اين زمينه، از امارات متحده عربى پيشى بگيرد.
     
     
      1390/05/25
     
     
     
www.khabarfarsi.com  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-05-26 - دفعات مشاهده : 3423]
جامعه هتلداران
برگزارى گردهمايى مالكين و مديران هتلهاى كيش: به گزارش روابط عمومى جامعه هتلداران كيش گردهمايى ... [ادامه]
طرح تطبيقى و استانداردسازى هتلهاى كيش: طرح تطبيقى و استانداردسازى هتلها ى کيش اجرا ميگردد راميس ... [ادامه]
انتخابات اعضاءهيئت مديره جامعه هتلداران کيش برگزار گرديد.: روز چهارشنبه مورخ 5/8/89 ساعت 18:30 مجمع عمومى ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS