صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> هتل 5 ستاره اي از جنس زباله
هتل 5 ستاره اي از جنس زباله

      اقدام عجيب دوستداران محيط زيست
     
      هتل 5 ستاره اي از جنس زباله
     
      رم به‌عنوان يکي از زيباترين شهرهاي جهان معروف است؛ شهري با معماري فراموش‌نشدني و آب‌وهوايي که در هيچ کجاي ديگر نمي‌توان پيدا کرد اما به‌تازگي ساختمان عجيب و غريبي در اين شهر ديده شد. يک شرکت ايتاليايي با هدف جلب توجه شهروندان به جمع‌آوري زباله‌ها از سواحل و حفظ ساحل درياها، اولين هتل دنيا را با استفاده از زباله‌هاي جمع‌آوري شده از سواحل تفريحي اروپا ساخت. اين هتل که «ساحل را نجات دهيد» (Save the Beach) نام دارد، به وسيله يک طراح و هنرمند آلماني به نام «ها شولت» طراحي و ساخته شد.
     
      طراح اين هتل هدف از طراحي و ساخت اين هتل را جلب توجه شهروندان و سياستمداران اروپايي به لزوم پاکسازي ساحل درياهاي اروپا و حفاظت از محيط زيست ساحلي اين قاره عنوان کرده است.اين هتل که به مناسبت روز جهاني محيط زيست در پنج ژوئن (15 خردادماه) گشايش يافت، با استفاده از زباله‌هاي جمع‌آوري شده از برخي سواحل تفريحي اروپا ساخته شد. اين هتل، عواقب بي توجهي به محيط زيست را نشان مي‌دهد و از شهروندان دعوت مي‌کند که مراقب ساحل درياها باشند.
     
      در ساخت اين هتل پنج اتاقه از 12 تن زباله استفاده شد. اين زباله‌ها شامل تورهاي ماهيگيري، کيسه‌هاي پلاستيکي، چوب‌هاي اسکيت، پوشاک، تايرهاي فرسوده و غيره بود(گفتني است اين مقدار زباله برابر با ميانگين زباله‌هاي ريخته‌شده در سه کيلومتر مربع در هر يک از سواحل اروپايي در سال است).
     
      اتاق‌هاي مهمان اين هتل بسيار ساده بودند. سقف اين اتاق‌ها سوراخ‌سوراخ و ديوارهاي آنها از ورقه‌هاي تکه‌تکه ساخته شده بود.توالت‌هاي اين هتل از چهارپايه‌هايي از جنس مواد شيميايي بي‌ضرر براي محيط زيست ساخته شده بود و نکته قابل توجه در اين هتل آن است که در اين هتل به فکر شست‌وشوي خود نباشيد، زيرا از دوش و حمام خبري نيست.هدف از ساخت اين هتل آن بوده است که به ما انسان‌ها نشان دهد اگر طرز برخورد و استفاده خود از سواحل جهان را تغيير ندهيم، روزي فرا خواهد رسيد که به هر کجا سفر کنيم، چيزي جز آشغال در انتظارمان نخواهد بود.
     
      به گفته شولت: «ما زباله توليد مي‌کنيم و به زودي زباله تمام اطراف ما را پر مي‌کند. ما بايد جهان را تغيير دهيم، پيش از آنکه جهان ما را تغيير دهد.»هتل «ساحل را نجات دهيد» تا هفتم ژوئن به نمايش گذاشته شد و قرار بر اين است که تا چندماه در شهرهاي ديگري در معرض ديد عموم قرار گيرد.به دليل محدوديت ظرفيت (اين هتل يک ساختمان دو طبقه است که هر شب گنجايش بيش از ده نفر را ندارد) و براي استفاده از اين هتل، شرکت سازنده آن رقابت‌هايي را برگزار کرد و کساني که توانستند بهترين دلايل ساخت اين هتل را ارائه کنند، يک شب در آن اقامت کردند.
     
      نکته: لازم به يادآوري است که پيش از استفاده از زباله‌هاي جمع‌آوري شده براي ساخت اين هتل، همه اشياي قابل استفاده، شسته و سپس ضدعفوني شدند تا بوي تعفن آن براي مهمانان هتل ناخوشايند نباشد و آنها را بيمار نکند.
     
     
     
     
www.hotelnews.ir  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-06-16 - دفعات مشاهده : 3473]
جامعه هتلداران
آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى كيش: آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى ... [ادامه]
اولين صورتجلسه هيئت مديره جامعه هتلداران کيش: بنام خدا اولين صورتجلسه هيئت مديره جامعه هتلداران ... [ادامه]
برگزارى گردهمايى مالكين و مديران هتلهاى كيش: به گزارش روابط عمومى جامعه هتلداران كيش گردهمايى ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS