صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه پرسنلى ميشوند: كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
جغرافياى كيش: نام و موقعيت: نام اصلى اين جزيره كه ايرانى ... [ادامه]
تمام عناوين موارد منتخب
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> جاذبه و زيرساخت، تنها عامل جذب گردشگر نيست
جاذبه و زيرساخت، تنها عامل جذب گردشگر نيست
خبرگزارى ميراث فرهنگى ـ گردشگرى ـ مهارت و تخصص در صنعت گردشگرى لايه‌هاى مختلفى دارد كه به هركدام بايد جداگانه پرداخته شود. از اينرو افزايش مهارت نيروها و كيفى خدمات گردشگرى با شعارهاى كلى محقق نخواهد شد.
     
      در نگاه نخست شايد اينگونه تعبير شود که نيروى ماهر و متخصص در زمينه صنعت گردشگرى، تنها به کارشناسان دانشگاهى محدود مى شود و با افزايش دانشگاهها و ارتقاى فضاى تحصيلى، مشکل آموزش در صنعت توريسم حذف مي‌شود، اما به اذعان كارشناسان، تخصص‌گرايى در گردشگرى فراتر از فضاى دانشگاه است.
     
      يك كارشناس گردشگرى در اين زمينه به سه مؤلفه اشاره كرد و گفت: سطح اول، مديريت و سياستگذارى است. يعنى نيروى متخصص و ماهرى که از نظر مديريتى بتواند اين بخش را در سياستگذارى، مديريت، سازماندهى، ساختار، تشکيلات، خط و ربطى که با بخشهاى ديگر مى تواند داشته باشد، اداره کند.
     
      محمدتقى رهنمايى در گفت‌وگو با CHN افزود: سطح دوم برمى گردد به مديريت فنى - حرفه اى که بيشتر مديريت اجرايى و عملياتى موضوع است. اين مديريت اجرايى و عملياتى در زمينه هاى هتلدارى، تورگردانى، اطلاع رسانى، خدمات پذيرايى، خدمات جانبى و... است که مى تواند نقش خود را ايفا کند. براى مثال نيروى ماهر در بخش پذيرايى براى پذيرايى از يک نفر مهمان خارجى بايد بتواند برخورد مناسبى با گردشگر داشته باشد، گفت وگوى مناسبى انجام دهد، سفارش غذاى خوب بگيرد و در محل، بتواند فضا و محيطى خوب را براى مهمان فراهم کند. خوب طبيعى است، اگر فرد، چنين مهارت حرفه اى را نداشته باشد، تأثيرات منفى آن بسيار آزاردهنده و بازدارنده خواهد بود، يعنى نمى گذارد که بخش، بالنده شود.
     
      وى همچنين يادآور شد: سومين سطح، وجود مهارت در جامعه ميزبان است؛ يعنى کل جامعه اى که مقصد گردشگران است. خوب در اينجا بايد يک فرهنگ پذيرش وجود داشته باشد و اين فرهنگ نياز به يک ذهنيتى دارد يعنى بايد يک ذهنيت مثبت و داراى تعامل در جامعه وجود داشته باشد. مردم بايد بدانند که فردى که با او سر و کار دارد يک ارباب رجوع عادى نيست بلکه حضور اين نوع گردشگران در جامعه اهميت اقتصادى به سزايى دارد.
     
      رهنمايى افزود: مجموعه اين عوامل هنگامى كه در كنار هم قرار مي‌گيرند، استراتژي‌ را شكل مي‌دهند كه منجر به افزايش ورود گردشگر به كشور خواهد شد.
ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[ - دفعات مشاهده : 1748]
جامعه هتلداران
آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى كيش: آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى ... [ادامه]
اولين صورتجلسه هيئت مديره جامعه هتلداران کيش: بنام خدا اولين صورتجلسه هيئت مديره جامعه هتلداران ... [ادامه]
کيش به عنوان اولين مسير گردشگرى کشور ...: با موافقت هيئت مديره جامعه هتلداران کيش آقاى مسيح ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران
حافظ گردشگران كيش
آگهى دعوت مجمع عمومى عادى ساليانه شركت حافظ گردشگران كيش منتهى به سال 1389 (وابسته به جامعه هتلداران كيش): بدينوسيله از كليه سهامداران محترم دعوت بعمل مى ... [ادامه]
آگهى تصميمات شركت حافظ گردشگران كيش: به استناد صورتجلسات مجمع عمومى فوق العاده و... [ادامه]
تقدم خريد سهام شركت حافظ گردشگران كيش: پيرو تصميمات اتخاذ شده در مجمع عمومى عادى .... [ادامه]

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS