صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> زيباترين و طولاني ترين آبشار مصنوعي ايران
زيباترين و طولاني ترين آبشار مصنوعي ايران

      زيباترين و طولاني ترين آبشار مصنوعي ايران
     
      زيباترين و طولاني ترين آبشار مصنوعي رنگين كمان با نام آبشار رنگين كمان كارون به ارتفاع ۳۵ متر و طول ۳۵۰ متر از دو سوي پل و از سطح رودخانه كارون افتتاح شد.
     
     
      زيباترين و طولاني ترين آبشار مصنوعي رنگين كمان با نام آبشار رنگين كمان كارون به ارتفاع ۳۵ متر و طول ۳۵۰ متر از دو سوي پل و از سطح رودخانه كارون افتتاح شد.
     
     
      به گزارش ايلنا،مديرعامل سازمان زيباسازي با اعلام اين خبر گفت: در پروژه آبشار رنگين كمان كارون كه عمليات اجرايي آن ۵ ماه به طول انجاميد از فواره هاي آبي استفاده شده كه به وسيله ۶ الكتروپمپ كار پمپاژ آب را از رودخانه انجام مي دهند .
     
     
      اين پمپ ها آب را از درون رودخانه به دو طرف پل(از سمت پل سفيد به طول ۱۵۰ متر و از سمت پل سوم به طول ۲۰۰ متر) پمپاژ كرده و سپس به وسيله ۲۷۵۰ نازل كاملاً استيل از دو سمت پل مجدداً به درون رودخانه مي پاشند.
     
     
      لوله هاي به كار رفته به منظور جلوگيري از رسوبات و املاح موجود در آب كاملاً استيل و قابل شستشو با اسيد مي باشند. پمپ ها نيز كه از نوع ۱۵۰ و ۴۰۰ مي باشند آب را تا ارتفاع ۳۵ متر پمپاژ مي كنند.
     
     
      وي افزود: لوله هاي استفاده شده در قسمت مكش از جنس فولاد با قطر ۱۲ اينچ بوده است. يك هدر مكش نيز به قطر ۲۰ اينچ در اين پروژه تعبيه شده، لوله هاي رانش موجود نيز از جنس پلي اتيلن بوده و در دو قطر ۱۴ و ۱۰ اينچ در نظر گرفته شده است. توان هر يك از پمپ ها نيز ۹۰ كيلو وات مي باشد.
     
     
      مديرعامل سازمان زيباسازي با ذكر اين نكته كه سيستم برق اين پروژه از طريق SOFT DRIVE تامين شده است اظهار كرد : سيستم سافت درايو به كار رفته در اين پروژه موجب احداث پست برق ۷۰۰ كيلو واتي شده كه از جمله ويژگي هاي آن مي توان به صرفه جويي در مصرف برق و نيز صرفه جويي در استفاده از كابل بيش از حد و جلوگيري از ايجاد حرارت بالا در پمپ ها و همچنين جلوگيري از ضربه ي قوچ كه خود از جمله شايع ترين عامل تخريب پمپ ها مي باشد، اشاره نمود.
     
     
      ارسلان شهني در ادامه تاكيد كرد: تاسيسات برق اين سيستم كه شامل تابلوهاي برق مي باشد، همگي در اتاق پست در ابعاد حدود ۱۱۰ متر مربع و كابل كشي ها در درون سازه پل و دور از منظر عمومي قرار داده شده است.
     
     
      وي ايجاد مناظر بديع، زيبا و دلنشين در راستاي آرامش بخشي به محيط شهري و افزايش آرامش روحي و رواني به شهروندان را از جمله اهداف پرداختن به پروژه آبشار رنگين كمان كارون دانست و خاطر نشان كرد:
     
     
      همانگونه كه شهروندان عزيز اهوازي مي دانند محيط پيراموني اثر مستقيمي بر روان انسان دارد كه در نتيجه آن به مرور زمان اثر غير مستقيمي بر روان انسانها مي گذارد. بديهي است هرچه محيط اطراف انسان ها از رنگ هاي تيره و فرمهاي خشن و سخت تشكيل و اشباع شده باشد رفتار انسانها نيز ناخوداگاه به سمت تندي و گاهاً به سمت خشونت سوق داده مي شود. البته عكس اين مساله نيز صادق است . هر چه فضاي پيراموني انسان لطيف تر، زيباتر، نرم تر و با رنگ هاي ملايم و دلنشين طراحي شده باشد به همان نسبت انسانها از روان سالم تر و آرامش خاطر بيشتري برخوردار خواهند بود. ما نيز با تكيه بر اين رويكرد سرفصل كلي زيباسازي شهري را بكارگيري متدها و روش هايي در راستاي ايجاد فضاهاي عمومي دلنشين براي شهروندان قرار داديم تا بتوانيم گرايش شهروندان را به حضور در فضاهاي عمومي افزايش دهيم چرا كه در سايه حضور مردم در فضاها و تفرجگاههاي عمومي است كه تعلقات فرد نسبت به محيط پيرامون و شهر خود افزايش يافته و تعاملات شهروندي به اوج خود مي رسد.
     
     
      مديرعامل سازمان زيباسازي با اشاره به عناصر سازنده فضاهاي عمومي شهري از ۴ عنصر آب، نور، گياه و زمين ياد كرده و اذعان كرد: ۴ عنصر آب، نور، گياه و زمين از عناصر مهم سازنده فضاهاي عمومي شهر و مناظر بديع شهري هستند كه شهرداري همواره مي كوشد با استفاده از اين عناصر چهارگانه به ويژه با احداث پارك ها، به فضاسازي محيط شهري بپردازند ، ما نيز با بهره گيري از نعمت خدادادي آب كارون كه با عبور از درون شهر از پتانسيل هاي قوي براي ايجاد مناظري بي مانند مي باشد، استفاده كرده و سعي كرديم با راه اندازي اين پروژه ضمن بهسازي محيط شادي و آرامش خاطر را به شهروندان اهوازي هديه كنيم.
     
     
      مديرعامل سازمان زيباسازي از نورپردازي پل سفيد ياد كرده و گفت: تفاوت نسبي موجود در پل هاي احداث شده بر روي كارون اين فرصت را به ما مي دهد تا با تنوع در نور پردازي مناظر متفاوت و متنوعي را بر روي كارون ايجاد كنيم در اين راستا قصد داريم به زودي پروژه نورپردازي پل هشتم را نيز با سبك و سياقي جديد آغاز كنيم.
     
     
      وي با اعلام اين خبر كه سازمان زيباسازي قصد دارد تا با استفاده از دو عنصر آب و نور ساحل رودخانه كارون را دستخوش تغييرات كيفي بيشتري كند، گفت: علاوه بر نورپردازي و بكارگيري آبنماهاي سطح شهر (كه از آن جمله مي توان به پروژه ي در دست بررسي نورپردازي و آبنماي بزرگ و موزيكال پارك ۴۲ هكتاري اشاره نمود) طراحي ميادين و سردرهاي ورودي هاي مختلف شهر، نصب تعدادي انجام و مجسمه هاي سنگي در پاركها و نيز سفارش ساخت مجسمه هاي شهدا در دستور كار سازمان زيباسازي است كه اميدواريم بتوانيم هر چه سريعتر به اهداف خود دست يابيم.
     
     
     
www.aftab.com  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-06-27 - دفعات مشاهده : 3413]
جامعه هتلداران
اولين صورتجلسه هيئت مديره جامعه هتلداران کيش: بنام خدا اولين صورتجلسه هيئت مديره جامعه هتلداران ... [ادامه]
طرح تطبيقى و استانداردسازى هتلهاى كيش: طرح تطبيقى و استانداردسازى هتلها ى کيش اجرا ميگردد راميس ... [ادامه]
آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى كيش: آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS