صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> پيام وزير ارشاد به نخستين جشنواره بين‌المللى فيلم كيش
پيام وزير ارشاد به نخستين جشنواره بين‌المللى فيلم كيش
پيام وزير ارشاد به نخستين جشنواره بين‌المللى فيلم كيش
      سيدمحمد حسينى در آستانه برگزارى جشنواره فيلم كيش طى پيامى عنوان كرد: جشنواره بين‌المللى فيلم كيش با پشتوانه قرار دادن مشتركات ملل منطقه مي‌تواند دستمايه بسيار عظيمى براى رفع موانع پيوند ملت‌ها و ايجاد منافع پيوند‌آفرين فراهم آورد.
      به گزارش خبرگزارى آريا به نقل از روابط عمومى جشنواره بين‌المللى فيلم كيش، متن كامل پيام وزير فرهنگ و ارشاد اسلامى به اين شرح است:
      "هنر! طلائى رگه‌هاى روح جامعه را تا معدن ذخائر اعتبار يك ملت تعقيب مي‌كند و ذهن زرياب هنرمند، آنچه سوق سعادت جماعت را نصيب مي‌كند طلائى نقش اعتلاى فرهنگ است!
      هنر! خود زائيده رشد است و زاينده پديده‌هاى رشيد! و چون به زيور انديشه‌هاى ناب مزين گردد، جايگاهى برايش معين گردد! كه تكيه بر آن تعنيات، كار صاحبان صفات نيست كه حرمت ذاتش لازم است و خادمان صفاتش، ملازم!
      پديده‌هاى امروزين و ابزار نوين اگر بجا در خدمت اهداف والا قرار گيرند، شأنى مي‌پذيرند كه گاه ماهيت خود را از دست مي‌دهند و سر بر آستان كرامت مي‌نهند.
      در عداد اين مظاهر، سينماست! كه اگر روزگارى از نگاه اهل خبر و صاحبان نظر، مظهر فساد بوده امروز رهبر فرزانه عزيزمان اين هنر را كليد پيشرفت مي‌خوانند و زمينه رشد مي‌دانند.
      سينما مجمع هفت هنر است و مجتمع خوش‌ذوقان صاحب نظر! ظريف‌انديشانى كه به ذريعه زيب، چهره‌ها را به مقصد هدف مي‌آرايند و كراهت حكايت را با صافى هدايت، مي‌پالايند.
      در لايه‌هاى زيرين تصوير براى تنوير ذهن جامعه، هنر را بكار مي‌گيرند! گاه تلخى دارو را شفاى امراض رفتارى به شيرينى كلام، مطبوع مي‌سازند و گاه به جادوى تصوير به مقاصد مقدس خود دست مي‌يازند.
      سينما يكى از مهم‌ترين ابزارها براى بازى دوگانه است! هم به خواب بردن و هم بيدار كردن از حنجره اين خوش صدا برمي‌آيد. اِحلام و اِحكام در چنته‌اش موجود است. هم وسيله استعمار است و هم مايه استبصار!
      هم مي‌تواند به استثمار كمك كند هم به استحضار!
      همه اين‌ها به منويات فراهم‌آورندگان و تهيه‌كنندگان اين پديده باز مي‌گردد.
      سينما بيش از هر هنرى مي‌تواند به بيدارى ملت‌ها و بازتعريف هويت‌ها كمك كند. اشتراكات قوم‌ها و ملت‌ها و اهداف آنان مي‌تواند در جهت منافع كلان كشورها، مورد استفاده قرار گيرد.
      جشنواره بين‌المللى فيلم كيش با پشتوانه قرار دادن مشتركات ملل منطقه مي‌تواند دستمايه بسيار عظيمى براى رفع موانع پيوند ملت‌ها و ايجاد منافع پيوندآفرين فراهم آورد.
      اشتراكات فرهنگى، آيينى و گويشى در حوزه‌اى و وحدت جهان اسلام در حيطه ذاتى و اعتقادى در حوزه ديگر و ملاحظات تمدنى و تاريخى با نگاه "ميراث مشترك، آينده مشترك" همه و همه در چشم‌انداز اين جشنواره است.
      از متوليان و مُواليان اين اقدام بنيادين و اين محفل بي‌قرين و از گردآمدگان نيك‌بين و هنرمندان نكته‌چين و تيزبين، بي‌نهايت سپاسگزارم و اميدوارم به مقصد اين جشنواره كه همانا پيوند محكم‌تر ملت‌هاى منطقه و مقابله با فرهنگ‌هاى نااصيل مهاجم است، هر چه زودتر نائل آيند.
      توفيق! رفيق طريق عزت و اعتبار يكايك شما باد."
     
     
www.kisheziba.blogfa.com  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-01-31 - دفعات مشاهده : 1599]
جامعه هتلداران
كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه پرسنلى ميشوند: كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه ... [ادامه]
انتخابات اعضاءهيئت مديره جامعه هتلداران کيش برگزار گرديد.: روز چهارشنبه مورخ 5/8/89 ساعت 18:30 مجمع عمومى ... [ادامه]
کيش به عنوان اولين مسير گردشگرى کشور ...: با موافقت هيئت مديره جامعه هتلداران کيش آقاى مسيح ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS