صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> روز جهانى گردشگرى، فرصتى براى تعامل دانشگاهيان و مجريان گردشگرى
روز جهانى گردشگرى، فرصتى براى تعامل دانشگاهيان و مجريان گردشگرى
روز جهانى گردشگرى، فرصتى براى تعامل دانشگاهيان و مجريان گردشگرى
     
      هفته گردشگرى فرصتى مهيا مي­سازد تا موضوعات مختلف مورد بحث قرار گيرد و در اين ميان ارتباطى ميان گروه­هاى مختلف دانشگاهى و بخش­هاى دولتى و خصوصى برقرار شود تا شايد در نتيجه اين تعامل، تغييرى در حوزه گردشگرى کشور پديدار شود.
      فرصتى براى ارتباط بين بخش هاى مختلف
     
      خبرگزارى ميراث فرهنگى ـ گردشگرى ـ رشته گردشگرى يا گردشگرى به شکل آکادميک در ايران از سابقه چندانى برخوردار نيست و شايد از جمله امورى باشد که به سبک سنتى اداره مي­شود. به همين دليل به نظر مي­رسد لازم است فعالان گردشگرى دانشگاهى تلاش کنند تا ارتباط بين بخش­هاى عملى و تئورى به خوبى برقرار شود. در اين رابطه و با توجه به فرابخشى بودن گردشگرى و اهميت عامل انسانى در اين حوزه و همچنين اهميت گردشگرى در دنياى امروز دفتر مطالعات تکنولوژى دانشگاه شريف را بر آن داشته در حوزه علوم انسانى به اين موضوع بپردازد.
     
      همايشى در تلاش ايجاد ارتباط بين بخش­هاى اجرايى و دانشگاهى
      مهوش رنجبر دانشجوى کارشناسى ارشد و دبير همايش گردشگرى در پاسخ به خبرگزارى CHN درباره انگيزه برگزارى اين همايش از سوى دانشگاه شريف گفت: مرکز مطالعات و تکنولوژى دانشگاه شريف از سال 88 کار خود را آغاز کرده و در حوزه­هاى مختلف مانند مديريت شهرى، اقتصاد، مهندسى سلامت و علوم انسانى فعاليت دارد. يکى از شاخه­ها مربوط به دپارتمان گردشگرى و هتلدارى مي­شود. اين امر با بررسى و الگوبردارى از دانشگاه­هاى خارج از کشور انجام شده است که تنها به نوشته­هاى داخل دانشگاه اکتفا نشده بلکه از متخصصان حوزه­هاى ديگر و خارج از دانشگاه نيز بهره برد.
     
      وى افزود: در زمينه گردشگرى از متخصصان دانشگاه علامه طباطبايى که بيش از 10 سال در اين حوزه سابقه دارند استفاده مي­شود. در حقيقت دانشگاه شريف بسترى فراهم مي­آورد تا متخصصان فعاليت کنند، دبير کميته علمى گردشگرى نيز حميد ضرغام استاد دانشگاه علامه است.
     
      رنجبر توضيح داد: برنامه­هاى ما از بخش­هاى متفاوت ترويج، شامل همايش و سمينار، آموزش مبنى بر تشکيل کارگاه­هاى و دوره­هاى کوتاه مدت آموزشى و پژوهش با اجراى پروژه­هاى گردشگرى تشکيل شده است.
     
      وى در خصوص حضور و مشارکت بخش خصوصى يا مجريان گردشگرى مانند دفاتر خدمات مسافرتى يا راهنمايان نيز گفت: با آنها ارتباط برقرار کرده­ و از هر جامعه نماينده­اى دعوت شده است. ما تلاش داريم حلقه مفقوده بين صنعت و دانشگاه را ايجاد کنيم، ادعا نداريم که قطعاً حل خواهد شد ولى ما تلاش در يافتن بنيان­هاى صحيح مديريت جهانگردى داريم.
     
      دبير همايش گردشگرى دانشگاه شريف در زمينه شعار امسال روز جهانى جهانگردى، توضيح داد: شعار «گردشگرى، پيوند دهنده فرهنگ­ها» را لحاظ کرده­ايم؛ دانشگاه مرودشت فارس، هتل هما، پايلوت هم استان گلستان است. همچنين نشست­هايى برگزار مي­شود مانند ايران و ژاپن که به توسعه روابط گردشگرى ايران و ژاپن مي­پردازد و نشست ديگرى با عنوان موضوع شعارهاى گردشگرى از سال 1988 تا 2011 و تأثير اين شعارها بر توسعه گردشگرى برگزار مي­شود.
     
      دانشجويان گردشگرى، فرصت را مغتنم مي­شمارند
     
      از جمله برنامه­هاى دانشجويى که سال گذشته به مناسبت روز جهانى گردشگرى اجرا شد، مي­توان به سفر يک روزه دانشجويان جهانگردى اصفهان به تهران و بازديد از منشور کوروش اشاره کرد. اما بهاره حاجي­ها دانشجو مديريت جهانگردى معتقد است: گردشگرى با آدم­ها ارتباط دارد و هر آدمى در بستر خاص خود شکل گرفته است. شناخت اين بسترها و آدم­هاى متعلق به آن ارتباط قوي­ترى ايجاد مي­کند تا جايى که مي­توان از طريق گردشگرى بحث­هايى مانند تفاوت نژادى و ديگر جنگ­ها را از بين برد.
     
      وى در رابطه با شعار امسال، يعنى گردشگرى پيونددهنده فرهنگ­ها و پتانسيل آن در ايران گفت: تنوع قومى ايران از جايى به جاى ديگر که جاى خود، به نظرم آنقدر اين تأثير و ارتباط بديهى است که نمي­توان از آن گفت. در ترم اول و در دروس مبانى و شناخت گردشگرى اين موضوع مطرح شده و از اولين دروسى است که يک دانشجوى گردشگرى مي­خواند. يکى از اهداف عمده گردشگرى ارتباط بين فرهنگ­هاست.
     
      بهاره حاجي­ها از برنامه­هاى روز جهانى جهانگردى گفت: معمولاً به اين مناسبت همايش و سمينارهايى برگزار مي­شود که اساتيد و کارشناسان درباره موضوعات مختلف صحبت مي­کنند. دانشجويان دانشگاه­هاى مختلف با هم در ارتباط هستند و در اين برنامه­ها شرکت مي­کنند و حداقل نتيجه آن همين آشنا شدن با همديگر است که سبب همکارى در پروژه­هاى علمى يا کارهاى اجرايى مي­شود
     
     
www.chn.com  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-07-04 - دفعات مشاهده : 3338]
جامعه هتلداران
كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه پرسنلى ميشوند: كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه ... [ادامه]
انتخابات اعضاءهيئت مديره جامعه هتلداران کيش برگزار گرديد.: روز چهارشنبه مورخ 5/8/89 ساعت 18:30 مجمع عمومى ... [ادامه]
کيش به عنوان اولين مسير گردشگرى کشور ...: با موافقت هيئت مديره جامعه هتلداران کيش آقاى مسيح ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS