صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه پرسنلى ميشوند: كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
جغرافياى كيش: نام و موقعيت: نام اصلى اين جزيره كه ايرانى ... [ادامه]
تمام عناوين موارد منتخب
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> پيام معاون رئيس جمهور براى برگزارى جشنواره بين المللى فيلم كيش
پيام معاون رئيس جمهور براى برگزارى جشنواره بين المللى فيلم كيش
جشنواره فيلم کيش جشن همدلي ها، دوستي ها و وفاق درمنطقه
     
      حميد بقايي معاون رئيس جمهور و دبير شوراي هماهنگي مناطق آزاد و ويژه اقتصادي کشور همزمان با برگزاري جشنواره بين المللي فيلم کيش براي اين رويداد فرهنگي منطقه پيام فرستاد.
     
      به گزارش روابط عمومي جشنواره کيش، در اين پيام معاون رئيس جمهور بر تقويت هويت ملت ها، بسط و گسترش همكاريهاى فرهنگى بين انديشمندان و هنرمندان تاکيد کرد و اضافه کرد: در حقيقت فرهيختگان و هنرمندان مسئوليت سوق دادن ملت ها به سمت نهضتى وحدت بخش را بر عهده دارند و بيش از سايرين اين وظيفه فرهيختگان و هنرمندان است. زيرا ملت ها از آنها انتظار دارند تا تلاش گسترده و مستمري را براي تقويت ريشه هاي مشترک و تحقق همبستگي و همدلى صورت دهند.
     
      متن کامل پيام حميد بقايي به جشنواره فيلم کيش به اين شرح است:
     
      سينما تصويرگر كثرت مضامين و معانى در قالب ساختارهايى متنوع است. كثرتى كه با تمام تنوع و گوناگونى، انديشه و باور مخاطب را به سوى وحدت سوق مي‌دهد و سرچشمه‌هاى زلال و لايزال معرفت و اشراق را بر او نمايان مي‌سازد.
      فرهنگ و هنر سرشار از اين وحدت‌بخشى در عين تنوع و تكثر است. چشم‌اندازهاى بي‌پايان، چشمگير و پويا در آيين‌ها، آداب، مناسك و معارف مردم کشورهاي مختلف بسيارند. چشم اندازهايى درخشان كه در عين گوناگونى،‌ پيوندي مشترک و شكوهمند را در تمامى عرصه‌ها رقم زده‌اند.
      برگزارى جشنواره بين المللى فيلم کيش فرصت مغتنمى است كه ظرفيت‌هاى پراكنده موجود را به هم پيوند مى دهد و از توانمندي‌هاى سينما براى ايفاى نقشى فرهنگساز و وحدت آفرين بهره مى گيرد. بى شك بر همه فعالان اين عرصه در حوزه هاي مشترک فرهنگي آشكار است كه ديدگاه‌هاى گوناگون بايد همدلى، همكارى و همفكرى كنند و براى نيل به اين هدف بكوشند تا خود را به يكديگر نزديك سازند.
      تلاش براى تعميق پيوندها در عرصه بين المللى سينما از طريق به نمايش گذاشتن قابليت‌ها و ارزش‌هاى موجود در مواريث فرهنگى و هنرى با بهره گيرى از جذابيت‌ها و توانمندي‌هاى گردشگري و لزوم پرداختن به مضامينى متناسب با ضرورت‌هاى امروز و نيازهاى آينده در آثار از نكاتى است كه بايد در سايه فعاليت اين جشنواره مورد توجهى ژرف‌تر قرار گيرد.
      بي‌ترديد رجعتى آگاهانه به داشته‌ها و آموزه‌هاى فکري و فرهنگي مي‌تواند موضوعات بسيارى را در اختيار فيلمسازان اين حيطه قرار دهد. زيرا علاوه بر شناساندن گنجينه‌هاى اصيل به مخاطبان، سبب‌ساز تنوع و ژرفايى افزون‌تر در اين توليدات خواهد شد و در اين راه، برگزاري اين جشنواره گام مهمى در عرصه بسط و تعميق چنين شناختى به شمار مي‌آيد.
      بى ترديد امروزه هويت‌يابى عمدتاً با گستره فعاليت رسانه ها پيوندى نزديك دارد و تقويت هويت ملت ها، بايد بر بسط و گسترش همكاريهاى فرهنگى بين انديشمندان و هنرمندان مبتنى باشد. در حقيقت فرهيختگان و هنرمندان مسئوليت سوق دادن ملت ها به سمت نهضتى وحدت بخش را بر عهده دارند و بيش از سايرين اين وظيفه فرهيختگان و هنرمندان است. زيرا ملت ها از آنها انتظار دارند تا تلاش گسترده و مستمري را براي تقويت ريشه هاي مشترک و تحقق همبستگي و همدلى صورت دهند.
      بايد به يارى رخدادهاى فرهنگى گوناگون از جمله جشنواره بين المللي فيلم کيش كه مي‌تواند نقشى اثرگذار بر سمت‌دهى در حوزه سينما داشته باشد، يكرنگى و همدلى هنرمندان كشورهاي مختلف را ستود و از گوناگونى تجارب بهره‌اى وافر برد. فرصت مغتنمى كه اينك و در اين جشنواره به نحوى شايسته فراهم است و به يارى خداوند متعال بركات فراوان خود را نمايان خواهد ساخت.
      جشنواره بين المللي فيلم کيش حرکت نويي است براي احيا و کشف ميراث کهن اين سرزمين. حضور جشنواره در حوزه هاي تمدني، ديني و آئيني، آن را به نقطه پيوند فرهنگي و سينمايي منطقه تبديل مي سازد و طليعه جريان ماندگاري مي شود در جهت احياي نگاه تازه به پيشينه تمدني و خاستگاه هاي فرهنگي و هنري و دستاوردهاي ارزشمند معنوي و اخلاقي. حمايت از توليد فيلم هاي بوم نگارانه و سينماي بومي، بسترسازي براي معرفي مناطق آزاد کشور و تنوع و رنگارنگي هاي آئيني اين مناطق، کمک به تقويت روح ملي و همگرايي منطقه‏اي و تقويت مشترکات فرهنگي، آئيني و اعتقادي و اهتمام به موضوع خليج فارس از جمله دستاوردهاي اين رويداد بزرگ منطقه اي مي تواند باشد.
      جشنواره فيلم کيش جشن همدلي ها، دوستي ها و وفاق در منطقه اي است که گهواره تمدن جهان است و خورشيد هميشه تابان اسلام بر تارک آن مي درخشد.
     
     
     
www.kish.ir  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-02-07 - دفعات مشاهده : 2039]
جامعه هتلداران
آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى كيش: آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى ... [ادامه]
برگزارى گردهمايى مالكين و مديران هتلهاى كيش: به گزارش روابط عمومى جامعه هتلداران كيش گردهمايى ... [ادامه]
كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه پرسنلى ميشوند: كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران
حافظ گردشگران كيش
آگهى دعوت مجمع عمومى عادى ساليانه شركت حافظ گردشگران كيش منتهى به سال 1389 (وابسته به جامعه هتلداران كيش): بدينوسيله از كليه سهامداران محترم دعوت بعمل مى ... [ادامه]
آگهى تصميمات شركت حافظ گردشگران كيش: به استناد صورتجلسات مجمع عمومى فوق العاده و... [ادامه]
تقدم خريد سهام شركت حافظ گردشگران كيش: پيرو تصميمات اتخاذ شده در مجمع عمومى عادى .... [ادامه]

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS