صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> آغاز هفته گردشگري در ايران با اتمام فصل سفر
آغاز هفته گردشگري در ايران با اتمام فصل سفر
آغاز هفته گردشگري در ايران با اتمام فصل سفر
     
      هفته گردشگري در ايران درست زماني آغاز مي‌شود که فصل سفر در کشور با شروع ماه مهر به پايان مي رسد اما يک راهنماي گردشگري مي‌گويد اين ماه آغاز فصل ورود تورهاي خارجي به ايران است.
      به گزارش خبرنگار مهر، روز 5 مهرماه يا 27 سپتامبر در جهان به نام روز جهاني جهانگردي ناميده و جشن گرفته مي شود. متوليان گردشگري در ايران از 5 مهر تا يک هفته بعد از آن را هفته گردشگري نامگذاري کرده اند.
     
      در اين باره يک راهنماي گردشگري به خبرنگار مهر گفت: در برخي از کشورهايي که در نيم کره جنوبي قرار دارند اين روز در فصل پر مسافر آنها قرار دارد و در بسياري از کشورهايي که در نيمکره شمالي قرار دارند از اين ماه فصل کم مسافر شروع مي شود بنابراين نامگذاري اين روز بر حسب موقعيت گردشگري کشورها نبوده است.
     
      آرش نورآقايي با بيان اينکه هر روزي که انتخاب مي شد براي همه مردم دنيا يا کم گردشگر بود و يا پر گردشگر
      گفت: در ايران اگر چه با فرارسيدن ماه مهر فصل پر گردشگر به پايان مي رسد اما اين ماه اتفاقا يکي از بهترين ايام براي ورود تورهاي گردشگري خارجي است.
     
      عضو هيات مديره انجمن صنفي راهنمايان گردشگري استان تهران گفت: دو فصل پاييز و بهار به خصوص در ماههاي فروردين و ارديبهشت و مهر و آبان به دليل آب و هواي معتدل، بهترين ايام براي تورهاي ورودي به کشور است و ما در اين ايام بيشترين تورهاي ورودي را داريم.
     
      نورآقايي گفت: روز جهاني جهانگردي شروع هيچ سال قمري يا ميلادي نيست پس قرار بر اين نيست که اين روز با مناسبت هاي گردشگري کشورها هماهنگ باشد.
     
      اما در اين باره امين يوسفي کارشناس گردشگري نيز به خبرنگار مهر گفت: در ايران بيشترين حجم مسافرت ها در ايام تابستان انجام مي شود بنابراين شايد بهتر بود که هفته گردشگري درست مصادف با هفته نخست مهر ماه ناميده مي شد نه هفته دوم مهر.
     
      وي با بيان اينکه روز 27 سپتامبر در همه جهان به عنوان روز جهانگردي نامگذاري شده است ادامه داد: نامگذاري هفته گردشگري در اختيار متوليان داخل کشور است پس مي توانستيم هفته گردشگري را از قبل از روز جهانگردي آغاز کنيم نه بعد از آن. همچنين اگر هفته گردشگري در ادامه ايام تابستان بود، طول مدت ايام پيک سفر نيز بيشتر مي شد. در ضمن مي توانستيم اين فرهنگ را در کشور جا بياندازيم که فصل سفر با تمام شدن ايام تابستان به پايان نمي رسد.
     
      يوسفي با نورآقايي درباره اينکه مهر ماه آغاز فصل ورود تورهاي خارجي است هم عقيده است و بيان کرد: متوليان گردشگري ايران مي توانند با برنامه ريزي هاي مناسب از اين ايام استفاده کرده و گردشگران خارجي را جذب کند
     
     
www.mehrnews.com  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-07-06 - دفعات مشاهده : 3264]
جامعه هتلداران
آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى كيش: آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى ... [ادامه]
اولين صورتجلسه هيئت مديره جامعه هتلداران کيش: بنام خدا اولين صورتجلسه هيئت مديره جامعه هتلداران ... [ادامه]
برگزارى گردهمايى مالكين و مديران هتلهاى كيش: به گزارش روابط عمومى جامعه هتلداران كيش گردهمايى ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS