صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> نخستين جهانگردان ايراني چه کساني بودند؟
نخستين جهانگردان ايراني چه کساني بودند؟

      نخستين جهانگردان ايراني چه کساني بودند؟
     
      عيسي و عبدالله اميدوار، نخستين جهانگردان ايراني هستند که حدود 60 سال پيش به تمام قاره‌ها و حتي قطب شمال و جنوب سفر کرده‌اند. عيسي اميدوار امروز همزمان با روز جهاني گردشگري، مهمان خبرگزاري فارس بود.
     
      عيسي و عبدالله اميدوار، دو برادر پژوهشگر ايراني در سال ۱۳۳۳ عـزم کردند تا جهان را با تمامي پيچيدگي‌هايش بکاوند. در آن دوران که امکانات سفر قابل مقايسه با جهان امروز نبود آنها سفر خود را به وسيله دو موتورسيکلت از تهران به سوي مشهد و سپس مشرق زمين آغاز کردند.
     
      در اين ماجراجويي منـحصر به فرد در تاريخ ايران بـرادران امـيـدوار از صحراهاي سـوزان آفـريقا تا جنـگلهاي انبوه آمازون ، در سال ۱۳۳۷ به قطب شمال و زندگي با افراد اسکيمو در دشوارترين شرايط جوي، در سال ۱۳۴۵ در سفر پر حـادثه ديگري ، اولين افراد آسيايي بودند که به اتـفاق گروه علمي کشور شـيلي سفر به ششمين قاره سرسخت جهان ، قطب جنوب ر اتجربه کردند. همچنين استراليا و سراسر خشکي‌هاي سياره ما را در نورديدند و زندگي با ابتدايي ترين انسانهاي خـطرناک مختلف جهان را در سخت ترين شرايط اقليمي به تحقيق و مطالعه پرداختند.
     
      نخـستين سفر اين دو بـرادر ۷ سال به طول انجاميد و در سال ۱۳۴٠ به مـيهن بازگشتند. اما بيش از سـه ماه نگذشت که بار ديگر جذابيتهاي پر راز و رمز سياره و شوق آشنايي دوباره با آداب و رسوم ، تفاوت ها و شباهت هاي فرهنگي اقوام و ملل گوناگون آنان را به سفر بزرگ ديگري رهنمون ساخت.
     
      در مرحله دوم به وسيله اتومبيل سيتروئن ۲ سيلندر از طريق کويت و عربستان سعودي رهسپار قاره آفريقا شدند و بار ديگر به مدت ۳ سال به جستجو و اکتشاف پرداختند.
     
      حاصل اين سفرهاي پر مخاطره عکسها، فيلمهاي مستند، اشياء و لوازم مربوط به زندگي قبايل و اقوام گوناگون است که در موزه برادران اميدوار مجموعه فرهنگي تاريخي سعدآباد نگهداري مي شود و در معرض ديد بازديدکنندگان قرار دارد.
     
      موزه برادران اميدوار اولين موزه انسان‌شناسي در ايران است که روز پنجم مهرماه ۱۳۸۲ در هفته جهانگردي در مجموعه سعدآباد افتتاح شد. اين موزه ۳ نگارخانه دارد که در دو نگارخانه آن آثار اهدايي برادران اميدوار به معرض نمايش گذاشته شده‌است. نگارخانه سوم نيز اتاق نمايش فيلم است که در آن فيلم سفر و اسلايدهاي گرفته شده توسط اين دو برادر به نمايش درمي‌آيد.
     
      برادران اميدوار اولين جهانگردان ايراني و اولين مسافران ايراني و آسيايي قطب شمال و جنوب هستند.
     
     
     
www.ihonews.com  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-07-10 - دفعات مشاهده : 3281]
جامعه هتلداران
كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه پرسنلى ميشوند: كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه ... [ادامه]
کيش به عنوان اولين مسير گردشگرى کشور ...: با موافقت هيئت مديره جامعه هتلداران کيش آقاى مسيح ... [ادامه]
طرح تطبيقى و استانداردسازى هتلهاى كيش: طرح تطبيقى و استانداردسازى هتلها ى کيش اجرا ميگردد راميس ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS