صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> يارانه تسهيلات طرح‌هاى گردشگرى بخش خصوصى دو برابر شد
يارانه تسهيلات طرح‌هاى گردشگرى بخش خصوصى دو برابر شد
يارانه تسهيلات طرح‌هاى گردشگرى بخش خصوصى دو برابر شد
     
     
      هيات وزيران در راستاى حمايت از طرح‌هاى گردشگرى و به منظور رونق توريسم در کشور، بنا به پيشنهاد سازمان ميراث‌فرهنگى،‌ ‌صنايع‌دستى و گردشگرى کمک سود اعطاى تسهيلات به طرح‌هاى گردشگرى بخش غيردولتى را از 4 درصد به 8 درصد افزايش داد.
     
      براساس مصوبه قبلى دولت، هيات وزيران به سازمان ميراث‌فرهنگى، صنايع‌دستى و گردشگرى اجازه داده بود با رعايت قوانين و مقررات مربوط، بخشى از اعتبارات کمک‌هاى فنى و اعتبارى و يارانه‌اى منظور شده در قوانين بودجه سنواتى به سازمان ياد شده، 4 درصد علاوه بر نرخ‌هاى مصوب شوراى پول و اعتبار را به عنوان کمک سود اعطاى تسهيلات به طرح‌هاى گردشگرى بخش غيردولتى در قالب قراردادهاى منعقد شده با نهادهاى مالى داراى مجوز از مراجع ذي‌صلاح هزينه کنند.
     
      بر اين اساس، دولت در مصوبه اصلاحى خود ميزان يارانه اعطاى تسهيلات به طرح‌هاى گردشگرى بخش غيردولتى را از 4 درصد به 8 درصد افزايش داده است.
     
      صرف وجوه حاصل از واگذارى هتل‌هاى هما براى نوسازى ناوگان هوايى
     
      نمايندگان مجلس شوراى اسلامى مقرر کردند وجوه حاصل از واگذارى هتل‌هاى هما صرف نوسازى ناوگان هوايى ‌شود.
     
      براساس ماده 30 لايحه بودجه 90 به دولت اجازه داده مي‌شود نسبت به واگذارى شرکت هتل‌هاى هما به اشخاص حقيقى و حقوقى از جمله بانک‌هاى دولتى اقدام و وجوه حاصله را به خزانه واريز کند که 100 درصد اين وجوه به شرکت هواپيمايى جمهورى اسلامى ايران پرداخت مي‌شود تا فقط براى بازسازى و نوسازى ناوگان هوايى شرکت هزينه شود.
     
      همچنين به موجب اين مصوبه، دولت مجاز شد وجوه حاصل از فروش سهام شرکت سهامى راه‌آهن و شرکت‌هاى تابعه و وابسته را تا سقف هزار ميليارد ريال به خزانه واريز و به طور کامل صرف بازسازى ساختارى و بازپرداخت بخشى از بدهي‌هاى معوقه بانکى ناشى از واگذارى انجام شده و اجراى طرح‌هاى بازسازى و بهسازى خط و ناوگان کند.
     
      توسعه خدمات شبکه سفرکارت ملى
     
      معاون گردشگرى کشور گفت: تبيين استراتژي‌هاى جديد در سال 90، توسعه خدمات شبکه سفرکارت ملى را به دنبال دارد؛ از اين‏رو با توجه به سياست‌گذاري‌هاى سال‌جارى در تلاش هستيم توسعه خدمات شبکه سفر کارت ملى را در پنج محور اصلى گسترش دهيم.
     
      «شهباز يزداني» در تشريح روند توسعه به عنوان يکى از محورهاى اصلى مورد اشاره، گفت: ارتقاى سطح خدمات سامانه رزرواسيون اينترنتى مراکز گردشگرى و سامانه اطلاع‌رسانى و تبليغات گردشگرى، تخصيص بيمه، گسترش فعاليت سامانه آموزش‌هاى الکترونيک و نيز مراکز اقامتى، تفريحى و زيارتى دستگاه‌هاى اجرايى بخشى از سياست‌گذاري‌هاى جديد در اين حوزه شناخته مي‌شود.
     
      او با بيان اينکه تلاش جهت شارژ کارت‌هاى صادر شده نيز از ديگر محورهاى تعريف شده به شمار مي‌آيد، ياد آور شد: با پيگيرى اصلاح آيين‌نامه اجرايى ماده 25 قانون الحاق موادى به قانون تنظيم بخشى از مقررات مالى دولت مبنى بر پرداخت بخشى از هزينه‌هاى سفر کارکنان دولت توسط دستگاه‌هاى اجرايى مي‌توان انتظار تجديد شارژ کارت‌هاى صادر شده را داشت.
     
      «يزداني» ادامه داد: همچنين به منظور افزايش بهره‌ورى از کارت‌هاى صادر شده و شارژ مجدد آنها در تلاش هستيم با پيگيرى مستمر در راستاى تخصيص بودجه و شارژ کارت‌ها توسط وزارتخانه‌ها و نيز برگزارى جلسات بررسى عملکرد دستگاه‌هاى اجرايى، به جريان حاصل شتاب بخشيم.
     
      حضور سازمان ميراث‌فرهنگى در اجلاس ACD
     
      سازمان ميراث‌فرهنگى با ارائه دو طرح در اجلاس فرهنگى گفتگوى آسيايى (ACD) حضور مي‌يابد.
     
      دو طرح با عناوين «پژوهش در حوزه فرهنگ و مردم‌شناسي» و «احياى فرهنگى جاده‌ابريشم»، با همکارى معاونت گردشگرى، معاونت ميراث‌فرهنگى و نيز امور بين‌الملل سازمان تهيه شده است تا در اجلاس فرهنگى گفتگوى آسيايى ارائه شود.
     
      اجلاس ACD از سوى وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى و با همکارى سازمان‌هاى فرهنگى کشور برگزار مي‌شود و سازمان ميراث‌فرهنگى به عنوان يکى از متوليان امر فرهنگ با ارائه طرح‌هاى مذکور زمينه تعامل بين‌المللى در بخش مردم‌شناسى و جاده ابريشم را فراهم مي‌آورد.
     
     
www.chtn.ir  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-02-25 - دفعات مشاهده : 2781]
جامعه هتلداران
كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه پرسنلى ميشوند: كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه ... [ادامه]
کيش به عنوان اولين مسير گردشگرى کشور ...: با موافقت هيئت مديره جامعه هتلداران کيش آقاى مسيح ... [ادامه]
طرح تطبيقى و استانداردسازى هتلهاى كيش: طرح تطبيقى و استانداردسازى هتلها ى کيش اجرا ميگردد راميس ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS