صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> سرمايه‌گذارى 2.5 ميليارد دلاري خارجي ها در مناطق ويژه
سرمايه‌گذارى 2.5 ميليارد دلاري خارجي ها در مناطق ويژه
سرمايه‌گذارى 2.5 ميليارد دلاري خارجي ها در مناطق ويژه
     
     
      دبير شوراى هماهنگى مناطق آزاد و ويژه اقتصادى جذب سرمايه‌گذار را اولويت اين مجموعه عنوان کرد.
      به گزارش مانا ،"حميد بقايي" با بيان اين مطلب رقيب جدى مناطق آزاد ايران را بيگانگان دانست و اظهار داشت: کشورهاى حاشيه خليج‌فارس رقيب جدى توسعه مناطق آزاد ايران هستند چرا که با رونق مناطق آزاد ما بسيارى از منابع درآمدى آن‌ها آسيب مي‌بيند.
      دبير شوراى هماهنگى مناطق آزاد و ويژه اقتصادى در همين رابطه ادامه داد: از اينرو سياست دولت اين است که مناطق آزاد را جايگزين اين کشورها کند و در همين رابطه نسبت به توسعه و تقويت زيرساخت‌هاى مناطق آزاد همت گمارده است.
      اين مقام مسوول با اشاره به مصوبات خوبى در قانون برنامه سال‌ جارى تصريح کرد:‌ ما بايد نگاهمان در مناطق آزاد به صادرات مجدد معطوف کنيم و در حال حاضر نيز مشغول مطالعه در رابطه با رفع مشکلات اين حوزه هستيم.
      بقايى همچنين در رابطه با ايجاد منطقه آزاد بزرگ خليج‌فارس گفت: ايجاد اين منطقه از گذشته مطرح بوده و در حال حاضر لايحه آن براى سير قانونى تقديم دولت شده است.
      وي همچنين در رابطه با ساخت تالارهاى منطقه آزاد کيش گفت: اين مجموعه در مساحتى به وسعت 230 هزار متر مربع و شامل بخش‌هاى مختلفى از جمله يک هتل پنج ستاره، مراکز خريد، سالن‌هاى جلسه، ساختمان‌هاى مختلف خدماتى از جمله مراکز پزشکى و امنيتى، يک مرکز بزرگ تجارى، پارکينگ، ساختمان‌هاى ويلايى و نظاير آن است و ساختمان‌ برگزارى اجلاس بخشى از اين مجموعه است.
      معاون اجرايى رئيس جمهور هزينه برآورد شده براى ساخت اين مجموعه را 400 تا 450 ميليارد تومان خواند و گفت: در حال حاضر ساخت هتل به خصوص هتل پنج ستاره در کشور ما از مرحله اول تا نهايى مترى 60 ميليون تومان است بنابراين کمتر کسى وارد اين حوزه مي‌شود چرا که بازگشت آن نيز نياز به زمان دارد در عين حال ساخت سالن‌هاى اجلاس امروزه يکى از روش‌هاى کسب درآمد بين‌المللى است.
      بقايى در رابطه با اولويت‌هاى سرمايه‌گذارى سال‌ جارى مناطق آزاد نيز يادآور شد: در سال 90 پروژه‌هاى سال گذشته که آغاز کرده‌ايم از جمله راه‌آهن چابهار، پل خليج‌فارس و راه‌اندازى منطقه آزاد ماکو که بزرگترين پروژه امسال است وارد مرحله عملياتى مي‌شود بر همين اساس از 632 ميليارد تومان بودجه مناطق آزاد که از محل درآمدهاى آن‌ها است 70 درصد به بخش عمرانى اختصاص خواهد يافت.
      در اين جلسه همچنين جعفر آهنگران مشاور امور مناطق ويژه اقتصادى در رابطه با ميزان سرمايه‌گذارى داخلى و خارجى و اشتغالزايى اين مناطق گفت: تا پايان سال گذشته ، 9 هزار و 700 ميليارد تومان سرمايه‌گذارى داخلى، 2.5 ميليارد دلار سرمايه‌گذارى مستقيم و غيرمستقيم خارجي( به غير از منطقه ويژه اقتصادى پارس)، 120 هزار نفر اشتغالزايى شده و 368 واحد توليدى و خدماتى فعال در اين مناطق وجود دارند.
     
      کد خبر : 90023106
     
     
      31/02/90
www.mana.ir  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-03-03 - دفعات مشاهده : 2781]
جامعه هتلداران
برگزارى گردهمايى مالكين و مديران هتلهاى كيش: به گزارش روابط عمومى جامعه هتلداران كيش گردهمايى ... [ادامه]
طرح تطبيقى و استانداردسازى هتلهاى كيش: طرح تطبيقى و استانداردسازى هتلها ى کيش اجرا ميگردد راميس ... [ادامه]
كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه پرسنلى ميشوند: كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS