صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> بيست سال ديگر جهان چه قدر توريست دارد؟
بيست سال ديگر جهان چه قدر توريست دارد؟

     
      بيست سال ديگر جهان چه قدر توريست دارد؟
     
     
      طبق پيش بيني هاي انجام شده از سوي سازمان توريسم جهاني تعداد گردشگران در سطح بين‌المللي تا 20 سال ديگر با ميانگين رشد 43 ميليون گردشگر در سال، نزديک به دو ميليارد نفر مي‌رسد.
     
      طبق اين گزارش که با عنوان پيش‌بيني‌هاي درازمدت سازمان توريسم جهاني تا سال 2030 در اجلاس نوزدهم مجمع عمومي اين سازمان ارائه شد، تاکيد شده است که رشد توريسم بين‌المللي به گونه‌اي مستمر طي دو دهه آينده هرچند با گام‌هايي ملايم تر از دهه گذشته ادامه خواهد يافت.
     
      براين اساس تعداد گردشگران بين المللي در سطح جهان به ميانگين 3.3 درصد افزايش در سال به طور ميانگين 43 ميليون نفر گردشگر ديگر را هر سال به بازار هاي توريسم جهاني مي افزايد.
     
      با توجه به اين که تعداد توريست هاي بين المللي تا سال 2012 به يک ميليارد نفر مي رسد تا سال 2030 انتظار مي رود که اين تعداد به 1.8 ميليارد نفر برسد که به اين معناست که روزانه 5 ميليون توريست از مرزهاي بين المللي با هدف هاي گوناگون تفريح و تجارت و ديدار از خانواده و دوستان عبور مي کنند.
     
      طبق همين بررسي‌ها، اقتصادهاي نوظهور جهاني همانند برزيل، هند و چين همچنان به رشد خود ادامه مي‌دهند و مجموع گردشگران در کشورهاي منطقه آسيا، امريکاي لاتين ، آسياي مرکزي ، اروپاي شرقي ، مديترانه ، افريقا و خاورميانه به طور ميانگين به 30 ميليون نفر در سال مي‌رسد که با 14 ميليون توريست در مقصدهاي سنتي توريسم و اقصتادهاي توسعه يافته در اروپا، شمال امريکا ، آسيا و اقيانوسيه قابل مقايسه است.
     
      طبق همين بررسي ها تا سال 2015 اقتصادهاي رو به رشد بيش از اقتصادهاي توسعه يافته توريست جذب مي کنند و پيش بيني مي شود که تا سال 203 سهم آن ها به 58 درصد از کل اقتصاد توريسم جهان برسد.
     
      در نگاهي جزيي تر سهم کشورهاي خاورميانه در بازارهاي توريسم جهاني از 6 درصد به 8 درصد افزايش مي يابد. سهم کشورهاي آسيا و اقيانوسيه از 22 درصد در سال 2020 به 30 درصد تا 2030 مي رسد. سهم کشورهاي افريقايي از 5 درصد به 7 درصد افزايش مي يابد.
     
      سهم اروپا از 51 درصد به 41 درصد و سهم آمريکا از 16 درصد به 14 درصد کاهش مي يابدکه علت آن عمدتا کاهش روند رشد اقتصادي در امريکاي شمالي است.
     
      کشورهاي واقع در شمال شرق آسيا بيشترين بازديد کننده را در جهان خواهد داشت که برابر با 16 درصد از کل توريست هاي بين الملل و بيشتر از تعداد توريست ها در کشورهاي منطقه اروپاو جنوب مديترانه است که تا سال 2030 به 15 درصد مي رسد.
     
      دراين گزارش تاکيد شده است که بيشترين سهم از نظر تعداد توريست هايي که طي دو دهه آينده سفر مي کنند از کشورهاي آسيا و اقيانوسيه هستند که با نرخ 5.0 درصد در سال به طور ميانگين 17 ميليون توريست بيشتر را با نرخ رشد معتدل تري به کشورهاي ديگرروانه مي کنند.
     
      کشورهاي اروپايي با ميانگين رشد 16 ميليون توريست بيشتر در سال در رديف دوم قرار مي گيرند. مابقي 10 ميليون تويستي که سالانه افزوده مي شود عمدتا از کشورهاي امريکايي برابر 5 ميليون و افريقا با 3 ميليون و خاورميانه 2 ميليون توريست به ديگر کشورهاي جهان سفر خواهند کرد
     
     
     
www.ihonews.com  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-08-07 - دفعات مشاهده : 3326]
جامعه هتلداران
انتخابات اعضاءهيئت مديره جامعه هتلداران کيش برگزار گرديد.: روز چهارشنبه مورخ 5/8/89 ساعت 18:30 مجمع عمومى ... [ادامه]
کيش به عنوان اولين مسير گردشگرى کشور ...: با موافقت هيئت مديره جامعه هتلداران کيش آقاى مسيح ... [ادامه]
آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى كيش: آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS