صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> پيشنهاد 25 طرح گردشگرى به پژوهشگاه ميراث‌فرهنگى
پيشنهاد 25 طرح گردشگرى به پژوهشگاه ميراث‌فرهنگى

      پيشنهاد 25 طرح گردشگرى به پژوهشگاه ميراث‌فرهنگى
     
      پيگيرى 25 طرح پژوهشى در سال جارى از سوى معاونت گردشگرى به پژوهشگاه سازمان ميراث‌فرهنگى پيشنهاد شده است.
     
      «شهباز يزداني» معاون گردشگرى سازمان ميراث‌فرهنگى در گفتگو با ميراث‌آريا (chtn)، با اعلام اين خبر افزود: معاونت گردشگرى در سال جارى توجه زيادى به حوزه پژوهش و تحقيق خواهد داشت، چراکه لازمه هر کار اجرايى را پشتوانه تحقيقاتى مي‌دانيم.
     
      او تصريح کرد: به اين منظور براى سال جارى 25 طرح تحقيقاتى گردشگرى به پژوهشگاه سازمان ميراث‌فرهنگى، صنايع‌دستى و گردشگرى ارائه شده است تا با همکارى ساير دستگاه‌هاى تحقيقاتى بتوانيم در راستاى قوت‌بخشى به فعاليت‌هاى اجرايى مورد نظر اقدام کنيم.
     
      «يزداني» ادامه داد: از طرح‌هاى پيشنهادى مي‌توان به بررسى اثرات آزادسازى نرخ ارز بر جذب گردشگران خارجى، بررسى حذف يارانه‌ها بر صنعت گردشگرى داخلى و خارجى ايران، ميزان اثرگذارى نمايشگاه‌هاى بين‌المللى گردشگرى ايران در جذب گردشگر خارجى و بررسى کيفيت و اثرگذارى اقلام تبليغاتى و اطلاع‌رسانى سازمان ميراث‌فرهنگى در جذب گردشگر خارجى، اشاره کرد.
     
      معاون گردشگرى کشور از بررسى و مطالعه مواد و مفاد درسى دوره‌هاى آموزش مديران فنى و راهنمايان تورهاى گردشگرى ايران به عنوان ديگر طرح پيشنهادى اشاره کرد و گفت: اين طرح به منظور به روزرسانى اطلاعات موجود و تغذيه اطلاعاتى کارآموزان پيشنهاد شده است.
     
      او اضافه کرد: آسيب‌شناسى سيستم نظارتى سازمان ميراث‌فرهنگى، صنايع‌دستى و گردشگرى بر کيفيت خدمات ارائه شده از سوى بخش غيردولتى نيز ديگر طرح پيشنهادى است که به صورت مطالعه موردى بر دفاتر خدمات مسافرتى و جهانگردى، راهنمايان تور، مديران فنى دفاتر خدمات مسافرتى و جهانگردى و واحدهاى اقامتى و پذيرايى کشور مطرح شده است.
     
      «يزداني» از بررسى علل تخلفات دفاتر خدمات مسافرتى و گردشگرى و شيوه‌هاى رسيدگى به شکايات استفاده‌کنندگان از خدمات، تدوين قانون نظام جامع گردشگرى کشور به منظور جلوگيرى از تداخل قوانين ساير دستگاه‌هاى مرتبط و مطالعه تطبيقى شيوه‌ها، تکنيک‌ها و تاکتيک‌هاى بازاريابى و تبليغاتى گردشگرى ايران با کشورهاى مالزى و ترکيه به عنوان بخشى ديگر از اين طرح‌ها نام برد.
     
      اين مقام مسوول خاطرنشان کرد: مطالعه و تهيه بسته‌هاى سياست‌گذارى در راستاى توسعه همکاري‌هاى منطقه‌اى و فرامنطقه‌اى گردشگرى کشورهاى عضو گروه D8 و مطالعه و تهيه بسته‌هاى حمايتى براى سرمايه‌گذاران صنعت گردشگرى در راستاى هدفمندکردن يارانه‌ها ديگر طرح‌ها را شامل مي‌شوند.
     
      مطالعه وضعيت عرضه و تقاضاى گردشگرى داخلى و خارجى بر اساس مدل‌هاى سرى زمانى، مطالعه استراتژى گردشگرى کشورهاى منطقه با رويکرد تطبيقى، مطالعه، تدوين و طراحى طرح جامع امور فرابخشى صنعت گردشگرى و تدوين نقشه جامع طرح بازنگرى برنامه ملى گردشگرى و طرح جامع گردشگرى استان‌ها نيز از سوى «يزداني» مورد اشاره قرار گرفت.
     
      معاون گردشگرى اضافه کرد: طرح مطالعه روش‌هاى عملياتى و اجرايي‌سازى طرح‌هاى مناطق نمونه گردشگرى کشور و طرح‌هاى مطالعاتى معاونت سرمايه‌گذارى و طرح‌ها در راستاى تحقق اهداف برنامه پنجم و سند چشم‌انداز 1404 نيز به پژوهشکده گردشگرى پيشنهاد شده است.
     
      او خاطرنشان کرد: مطالعه روش‌هاى سرمايه‌گذارى مستقيم در صنعت گردشگرى کشور، مطالعه روش‌هاى تجاري‌سازى فعاليت‌هاى پژوهشى و آموزشى سازمان ميراث‌فرهنگى و بررسى و ارزيابى نياز گردشگران خارجى به هنرهاي‌سنتى و صنايع‌دستى ايران از منظر عرضه و تقاضا به منظور رونق بازار صنايع‌دستى کشور نيز از ديگر طرح‌هاى پيشنهادى براى سال جارى به شمار مي‌روند
     
      منبع خبر: chtn
     
www.chtn.ir  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-03-11 - دفعات مشاهده : 2836]
جامعه هتلداران
كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه پرسنلى ميشوند: كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه ... [ادامه]
انتخابات اعضاءهيئت مديره جامعه هتلداران کيش برگزار گرديد.: روز چهارشنبه مورخ 5/8/89 ساعت 18:30 مجمع عمومى ... [ادامه]
آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى كيش: آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS