صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
جغرافياى كيش: نام و موقعيت: نام اصلى اين جزيره كه ايرانى ... [ادامه]
كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه پرسنلى ميشوند: كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه ... [ادامه]
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
تمام عناوين موارد منتخب
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> جاذبه هاى كيش -> مراكز ديدنى -> کشتى يونانى
کشتى يونانى
    کشتى يونانى
     
      در غرب جزيره يك كشتى عظيم‌الجثه در سواحل نيلگون كيش جا خوش كرده است كه به كشتى يونانى معروف است. در يكى از روزهاى گرم تابستان سال ۱۳۴۵، بوميان جزيره كيش ناگهان كشتى عظيم‌الجثه‌اى را كه در نزديكى روستاى باغو به گل نشسته بود، ديدند. هنوز پس از گذشت سال‌ها دليل به گل نشستن اين كشتى در پس پرده‌اى از ابهام است اما گفته مي‌شود به علت مه آلود بودن هوا و نبودن فانوس دريايى در سواحل جزيره كيش اين اتفاق روي‌ داده است.
     
      اين كشتى در سال ۱۳۲۲ شمسى توسط شركت ويليام هاميلتون به وزن ۷۰۶۱ تن و به طول ۱۳۶ متر در بندر گلاسكو در اسكاتلند ساخته شد و در روز ۴ مرداد ۱۳۴۵ به هنگام بازگشت از ايران، در سفر دريايى خود به كشور يونان در عرض جغرافيايى ۲۶ و ۲۰ درجه شمالى و طول جغرافيايى ۵۳ و ۵۴ درجه شرقى به گل نشست و هشتاد روز تلاش اورينوكو، يدك‌كش هلندى براى بيرون كشيدن اين كشتى به ثمرى نرسيد. تلاش‌هاى ناموفق زيادى براى بيرون كشيدن آن انجام شد و به ناچار سرنشينان كشتى مجبور به ترك آن شدند و بار آن تخليه شد، چرا كه عمليات بيرون كشيدن كشتى از نظر اقتصادى مقرون به صرفه نبود. اطلاعات بدست آمده از شركت بيمه لويدز لندن نشان دهنده اين است كه اين كشتى در زمان به گل نشستن متعلق به كشور يونان و بنام كولااف بوده است. اين كشتى در ابتدا "شيپور امپراتور" سپس "ناتوراليست" و در سال هاى بين ۱۳۳۸ تا يكسال قبل از توقف، در مالكيت خطوط كشتيرانى ايران با نام‌هاى "سيروس فارس"‌، "همدان" در تردد بوده است.
     
      كشتى يونانى از نظر تاريخى قدمت و اهميت چندانى ندارد وگذشت زمان كشتى را دچار فرسودگى كرده است. قسمت تحتانى كشتى كه در آب است بر اثر برخورد امواج دريا با آن پوسيده و هر آن ممكن است فرو افتد.
      تماشاى خورشيد كه به آهستگى در پشت كشتى يونانى در آب هاى نيلگون خليج فارس غروب مي‌كند خاطره‌اى فراموش‌نشدنى و جاويدان است. درخشش آخرين شعاع هاى نور خورشيد بر پهنه آسمان، طيف رنگ هاى زرد و قرمز و نارنجى و سايه روشن هاى لکه هاى ريز و درشت ابر، تابلويى چنان زيبا و خيال انگيز را در پشت کشتى يونانى پديد مى آورد که نظير آن را کمتر مى توان يافت.
     
      پارك ساحلى كشتى يونانى در زمينى به مساحت ۶۰ هزار متر مربع با امكاناتى چون آمفي‌تئاتر، كافه تريا، رستوران ايرانى و لبنانى، غرفه هاى فروش تنقلات، ايستگاه هاى كرايه اسكيت، دوچرخه و فروش محصولات ورزشى در محيط پيرامون كشتى يونانى در دست احداث مي‌باشد.
     
ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-03-24 - دفعات مشاهده : 3348]
جامعه هتلداران
طرح تطبيقى و استانداردسازى هتلهاى كيش: طرح تطبيقى و استانداردسازى هتلها ى کيش اجرا ميگردد راميس ... [ادامه]
كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه پرسنلى ميشوند: كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه ... [ادامه]
کيش به عنوان اولين مسير گردشگرى کشور ...: با موافقت هيئت مديره جامعه هتلداران کيش آقاى مسيح ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران
حافظ گردشگران كيش
آگهى دعوت مجمع عمومى عادى ساليانه شركت حافظ گردشگران كيش منتهى به سال 1389 (وابسته به جامعه هتلداران كيش): بدينوسيله از كليه سهامداران محترم دعوت بعمل مى ... [ادامه]
آگهى تصميمات شركت حافظ گردشگران كيش: به استناد صورتجلسات مجمع عمومى فوق العاده و... [ادامه]
تقدم خريد سهام شركت حافظ گردشگران كيش: پيرو تصميمات اتخاذ شده در مجمع عمومى عادى .... [ادامه]

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS