صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> جلسه كارگروه راهبردى هم انديشى جهاد اقتصادى در جزيره كيش برگزار شد
جلسه كارگروه راهبردى هم انديشى جهاد اقتصادى در جزيره كيش برگزار شد

      جلسه كارگروه راهبردى هم انديشى جهاد اقتصادى در جزيره كيش برگزار شد
     
     
      به منظور تبيين فرمايش مقام معظم رهبرى در مورد سال جهاد اقتصادى و تلاش براى سرعت بخشيدن به توسعه و پيشرفت كشور ،جلسه كارگروه راهبردى هم انديشى جهاد اقتصادى در حوزه مناطق آزاد كشور با حضور مدير عامل سازمان منطقه آزاد كيش مقامات اقتصادى ،سياسى و اساتيد دانشگاه ها و فعالين بخش خصوصى حوزه هاى مختلف منطقه آزاد كيش در اين جزيره برگزار شد.
     
      به گزارش روابط عمومى و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش ، عليرضا عامرى مدير عامل اين سازمان با تشريح نحوه شكل گيرى منطقه آزاد كيش و توضيح فعاليت هاى اين منطقه ابراز اميدوارى كرد كه حضور اعضاى اين کار گروه زمينه پيشرفت و توسعه هرچه بيشتر منطقه آزاد كيش را فراهم آورد.
     
      وى با اشاره به اقدام سازمان منطقه آزاد كيش جهت تشكيل كارگروه هاى مختلف در بخش هاى اقتصادى جهت تسريع توسعه جزيره كيش ، همگام با دولت خدمتگزار در مسير حركت سال جهاد اقتصادى گفت : اجراى بسيارى از طرح هاى نيمه تمام زيربنايى در حال انجام بوده است و نيز پروژه هاى جديد متعدد ديگرى نيز آغاز شده و يا تشريفات قانونى آنها در جهت شروع عمليات اجرايى در دست اقدام است .
     
      مدير عامل سازمان منطقه آزاد كيش قابليت ها و استعدادهاى كيش را در بخش هاى مختلف اقتصادى و به خصوص گردشگرى يكى از جذابيت هاى مهم اين منطقه در جذب سرمايه گذاران داخلى و خارجى خواند و افزود : كيش يكى از معدود مناطق كشور است كه ظرف مدت كوتاهى موفق به جذب سرمايه گذاران در بخش هاى هتل دارى ، مراكز پذيرايى و تفريحى و همچنين صنايع با فناورى نوين و غير آلاينده شده است .
     
      عامرى با اشاره به دين دارى و ولايت مدارى مردم كيش گفت: مراسم و مناسبت هاى مذهبى كيش يكى از پرشورترين مراسم هاى خودجوش است و تلاش سازمان منطقه آزاد كيش و اهالى مومن اين جزيره همواره در راستاى تلفيق توسعه اقتصادى با افزايش بار فرهنگ دينى در زندگي مردم و ساکنين بوده است ، كه نمونه آخر آن نامگذارى يكى از ميادين پر رفت وآمد كيش به نام غدير و يكى از بلوارهاى اين منطقه به نام ولايت به مناسبت عيد سعيد غدير بود.
     
      دكتر زارعى معاون وزير اطلاعات و رييس سازمان حراست كل كشور نامگذارى سال جهاد اقتصادى را در جهت خنثى كردن توطئه دشمنان در مقابله با پيشرفت هاى نظام اسلامى ايران خواند و جهاد اقتصادى را مستلزم باور و نگاه ارزشى به عملكرد دستگاه ها ذكر كرد .
     
      وى هجمه هاى گوناگون استكبار در زير ساختهاى حوزه اقتصادى را دليلى بر توان و ظرفيت هاى بالاى ايران اسلامى دانسته و افزود : اين هجمه ها ، بايد با رويكرد فرصت سازى مورد تو.جه انديشمندان و نخبگان كشور قرار گرفته و از آنها در مسير توسعه و اعتلاى كشور بهره بردارى لازم برده شود.
     
      دكتر زارعى با اشاره به ايجاد محيط امن جهت جذب سرمايه هاى داخلى و خارجى بر بازنگرى برخى قوانين كه روند سرمايه گذارى را با موانع روبرو ساخته ،تاكيد كرد.
     
      دكتر آقا محمدى معاون هماهنگى و نظارت بر سياست هاى اقتصادى معاون اول رييس جمهور در اين جلسه توليد ناخالص كشور را حدوداُ 450 ميليارد دلار خواند و گفت : اين ارزش افزوده به ترتيب در بخش خدمات با 180 ميليارد دلار ،نفت با 90 ميليارد دلار ،صنعت با 85 ميليارد دلار ،معدن با 60 ميليارد دلار و كشاورزى با 35 ميليارد دلار استحصال مى شود.
     
      وى با اشاره به چشم انداز توسعه كشور به سهم عمده بخش خصوصى اشاره كرد و نقش آنان در اين توسعه بسيار مهم خواند گفت : هرچه بار دولت را در بخش سرمايه گذارى بيشتر كنيم و جلوى بخش خصوصى را بگيريم ضربه بزرگى به اقتصاد زده ايم .
     
      آقا محمدى همچنين ظرفيت ها و قابليت هاى مناطق آزاد كشور را مورد بررسى قرار داد و ايجاد قطب علمى مناطق آزاد را يكى محور هاى مهم توسعه اين مناطق خواند.
     
      لازم به ذكر است در سفرى كه كارگروه راهبردى هم انديشى جهاد اقتصادى به جزيره زيباى كيش داشته است به مدت دو روز با برگزارى جلسات تخصصى و با حضور مقامات دولتى ، اساتيد و نخبگان و فعالين اقتصادى اين منطقه راهكارهاى توسعه مناطق و مشكلات آنها مورد بازنگرى قرار گرفته و در حاشيه اين ديدارها، بازديدهايي نيز از مراکز صنعتي جزيره کيش صورت گرفت.
     
     
     
     
www.kish.ir  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-08-29 - دفعات مشاهده : 3314]
جامعه هتلداران
كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه پرسنلى ميشوند: كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه ... [ادامه]
انتخابات اعضاءهيئت مديره جامعه هتلداران کيش برگزار گرديد.: روز چهارشنبه مورخ 5/8/89 ساعت 18:30 مجمع عمومى ... [ادامه]
کيش به عنوان اولين مسير گردشگرى کشور ...: با موافقت هيئت مديره جامعه هتلداران کيش آقاى مسيح ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS