صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> نخستين هتل- کلينيک در جزيره کيش احداث مي شود
نخستين هتل- کلينيک در جزيره کيش احداث مي شود
نخستين هتل- کلينيک در جزيره کيش احداث مي شود
     
      به گزارش ايسکانيوز ، سعيد صدري دبير کميته گردشگري سلامت سازمان، با بيان اين خبر گفت: امروزه هتل- بيمارستان ها، هتل- کلينيک ها و دهکده هاي درماني به عنوان تاسيسات مورد نياز و جاذبه هاي گردشگري سلامت مطرح هستند.
      وي با بيان اينکه در اين مکان گردشگران مي توانند علاوه بر برخورداري از امکانات درماني و اقامتي از فضاي آرامش بخش و جاذبه هاي گردشگري محيط نيز بهره مند شوند، افزود: بر مبناي ظرفيت هاي مطرح در اين نوع مراکز، پس از پيشنهاد و استعلام بخش خصوصي از کميته گردشگري سلامت و تهيه طرح، موافقت هاي اوليه به منظور ساخت هتل – کلينيک در جزيره کيش اخذ شده و به احتمال زياد تا يک ماه آينده کلنگ زني اين پروژه آغاز خواهد شد.
      صدري ادامه داد: وجود امکانات درماني و اقامتي متنوع شامل ارائه تخصص هاي پزشکي، فراهم آوردن زمينه اي مساعد براي تمدد اعصاب و سلامت جسم در دوره درمان و نقاهت، اقامت بستگان بيمار، بهره مندي از ارتباط عاطفي آنان در تسريع بهبودي، بهره گيري از جاذبه هاي گردشگري و ارتقاي وضعيت روحي و جسمي شخص بيمار از جمله ويژگي هاي مراکز اقامتي – درماني به شمار مي آيند.
      دبير کميته گردشگري سلامت با اشاره به اينکه همه ويژگي هاي گفته شده در دستورالعمل اجرايي تاسيسات و موسسات گردشگري سلامت لحاظ شده است، گفت: برمبناي اين دستور العمل و طرح تهيه شده توسط بخش خصوصي، هتل – کلينيک کيش در زميني به وسعت 5 هزار متر و در 10 طبقه راه اندازي خواهد شد که نيمي از آن به مراکز درماني و مابقي به محل اقامت اختصاص مي يابد.
     
      وي خاطرنشان کرد: بخش درماني اين مرکز در دو قسمت طب سنتي و مدرن، پذيراي بيماران خواهد بود که اين اقدام مي تواند در رشد گردشگري سلامت منطقه تحولي قابل توجه ايجاد کند.
     
      صدري در شرح جزئيات بخش هاي طراحي شده در مراکز درماني سنتي و مدرن اين مجموعه گفت: طب سوزني، حجامت، زالودرماني، رنگ درماني، انرژي درماني، اکسيژن درماني، موسيقي درماني و ساير بخش هاي طب مکمل در کنار آزمايشگاه هاي متفاوت، دندانپزشکي، راديولوژي و مراکز تخصصي متنوع مي توانند نياز بيماران را به شيوه هاي گوناگون تامين کنند.
      دبير کميته گردشگري سلامت با بيان اينکه علاوه بر امکانات گفته شده، شرايط اقامت نيز در انتظار بيماران و خانواده هايشان خواهد بود، گفت: در اين شرايط بيماران مي توانند در فضايي که پاسخگوي نيازهاي متعدد آنها خواهد بود از ويژگي هاي طبيعي و جاذبه هاي گردشگري جزيره کيش نيز برخوردار شوند.
     
      صدري ادامه داد: تاسيس اين گونه مراکز در کشورهاي موفق درصنعت گردشگري، بسيار رايج است و به عنوان بخشي ضروري در هنگام برگزاري تورهاي گردشگري سلامت مورد استفاده قرار مي گيرند.
     
      وي با بيان اينکه هم اکنون نيز با استفاده از امکانات اقامتي و درماني منفک در سطح کشور ورود گردشگران سلامت تحقق يافته است، يادآور شد: با توجه به بستر مساعد موجود، حرکت به سوي ساخت تاسيسات مورد نياز گردشگري سلامت همچون هتل – بيمارستان ها و يا هتل – کلينيک ها مي تواند ارتقاي اين شاخه از صنعت گردشگري را در پي داشته باشد.
      دبير کميته گردشگري سلامت در پايان نقش دفاتر خدمات مسافرتي را نيز در گسترش ساخت مراکز اقامتي – درماني موثر دانست و گفت: تعريف تورهاي سلامت و جذب گردشگران داخلي و خارجي مي تواند زمينه اي به شمار آيد تا نياز به راه اندازي اين گونه مراکز بيش از پيش احساس شود
     
     
www.iscanews.ir  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-03-30 - دفعات مشاهده : 2961]
جامعه هتلداران
آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى كيش: آغاز اجراى طرح تطبيقى و استاندارد سازى هتلهاى ... [ادامه]
اولين صورتجلسه هيئت مديره جامعه هتلداران کيش: بنام خدا اولين صورتجلسه هيئت مديره جامعه هتلداران ... [ادامه]
برگزارى گردهمايى مالكين و مديران هتلهاى كيش: به گزارش روابط عمومى جامعه هتلداران كيش گردهمايى ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS