صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
ايجاد مركز توريسم درمانى در طرح جامع جزيره كيش: عضو هيات مديره و معاون گردشگرى سازمان منطقه ... [ادامه]
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> اعزام مشاوران UNWTO به ايران براى انتقال استانداردهاى گردشگرى
اعزام مشاوران UNWTO به ايران براى انتقال استانداردهاى گردشگرى
در جريان ديدار احمدزاده با دبيركل سازمان جهانى جهانگردى تأكيد شد
     
      اعزام مشاوران UNWTO به ايران براى انتقال استانداردهاى گردشگرى
     
      خبرگزارى فارس: معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث‌فرهنگى، صنايع‌دستى و گردشگرى كشورمان با حضور در نودمين نشست شوراى اجرايى UNWTO با طالب ريفائى دبيركل سازمان جهانى جهانگردى ديدار و گفتگو كرد.
     
      به گزارش خبرگزارى فارس به نقل از اداره‌كل روابط عمومى سازمان ميراث‌فرهنگى، صنايع‌دستى و گردشگري؛ در اين ديدار دبيركل سازمان جهانى جهانگردى ضمن اشاره به روابط سطح عالى فيمابين دولت جمهوى اسلامى ايران و UNWTO گفت: اين روابط تاريخى و بسيار دوستانه است وUNWTO در سايه چنين فضايى آمادگى گسترش همكاري‌هاى خود را بطور كامل با دولت جمهورى اسلامى ايران خواهد داشت.
     
      رئيس سازمان ميراث‌فرهنگى، صنايع‌دستى و گردشگرى كشورمان نيز در اين ديدار بر لزوم توجه بيشتر آن سازمان به توسعه و ترويج گردشگرى تاكيد كرد و از دبير كل سازمان جهانى جهانگردى خواست تا با اعزام مشاورهاى بين‌المللى به انتقال دانش فنى و استاندارد نوين روز دنيا به كشورمان بدنه گردشگرى كشور را حمايت كنند.
     
      احمدزاده همچنين آمادگى خود را جهت تقويت روابط بين سازمان كنفرانس اسلامى OIC و سازمان جهانى جهانگردى UNWTO به عنوان پل ارتباطى و بواسطه نفوذ خوب ايران در آن سازمان اعلام كرد.
     
      در پايان مقرر شد دو طرف در خصوص جزئيات توسعه همكاري‌ها بررسى كنند و در آينده نزديك (‌احتمالا در مهرماه سال آينده) در جريان مجمع عمومى UNWTO موضوعات بطور مفصل طرح و وارد فاز عملياتى شود.
     
      احمدزاده كرمانى همچنين در جريان ديدار و گفتگو با «والترمزمبي» وزير گردشگرى زيمباوه اظهار داشت : به اعتقاد دولت جمهورى اسلامى ايران ؛ ‌زيمباوه كشورى استقلال يافته و در مسير توسعه و ايران نيز كشورى توسعه يافته در زمينه هاى Hightech (تكنولوژى پيشرفته ) است ؛ لذا از آنجايى كه بسيارى از كشورهاى توسعه يافته دانش فنى و تكنولوژى دست دوم و سوم خود را به كشورهاى در حال توسعه انتقال مي‌دهند، كشور جمهورى اسلامى ايران آماده ارائه دستاوردهاى دست اول خود به ملت و دولت زيمباوه است و در انجام اين تعاملات و به منظور تقويت همگرايى فكرى و اعتقادى ؛‌ ابزار گردشگرى ساز و كار بسيار مناسبى است.
     
      وزير گردشگرى زيمباوه نيز در اين ديدار اظهار اميدوارى كرد تا در چارچوب تفاهمات صورت گرفته در سال 2010؛ كميته مشترك فنى گردشگرى دو كشور آغاز به كار كند.
     
      وى افزود: در چارچوب تفاهمات بعمل آمده زيمباوه قصد دارد دفتر گردشگرى خود را در ايران افتتاح كند.
     
      والترمزمبى با اشاره به حمايت‌هاى زيمباوه از جمهورى اسلامى ايران در مجامع بين المللي؛‌ از دولت جمهورى اسلامى ايران تقاضا كرد تا از مواضع دولت زيمباوه براى ميزبانى نشست مجمع عمومى UNWTO در سال 2013 در نشست آتى حمايت كند.
     
      اين رويداد در صورت تاييد اكثريت اعضاى مجمع عمومى قرار است به ميزبانى كشورهاى زامبيا؛ زيمباوه و بوتسوانا برگزار شود.
     
      والترمزمبي؛ وزير گردشگرى زيمباوه در اين ديدار از احمدزاده كرمانى براى بازديد از زيمباوه و تقويت مناسبات گردشگرى بين دو كشور دعوت بعمل آورد.
     
      احمدزاده همچنين در حاشيه نشست شوراى اجرايى سازمان جهانى جهانگردى ملل متحد UNWTO در مومباساى كنيا در ديدار با «نجيب بالالا» وزير گردشگرى كنيا اظهار داشت: نگاه دولت جمهورى اسلامى ايران در توسعه تعاملات با كشورهاى آفريقايى مبتنى بر سياست‌هاى ضد استعمارى و حمايت از همه ملت‌هاى محروم است.
     
      معاون رئيس جمهورى كشورمان افزود: جمهورى اسلامى ايران با دستيابى به هفت صنعت و تكنولوژى برتر دنيا در مسير رشد و توسعه گام‌هاى موثرى برداشته و آماده انتقال معلومات و دانش فنى خود به كشورهاى ديگر نظير كنيا است و در عين حال آمادگى دارد در زمينه اكوتوريسم كه كنيا به واسطه توانمندي‌هاى زيست محيطى خود اقدامات موثرى در اين زمينه به عمل آورده از تجارب و ظرفيت‌سازي‌هاى اين كشور استفاده كند.
     
      در اين ديدار دو طرف بر ضرورت تحكيم روابط و مناسبات دو كشور در زمينه گردشگرى تاكيد كردند و مقرر شد در ادامه اجرايى كردن تفاهمات بعمل آمده در سند تفاهم‌نامه همكاري‌هاى گردشگرى بين دو كشور كه در جريان سفر «محمود احمدى نژاد»رئيس جمهور ايران به كنيا به امضا رسيد گام هاى جديدى برداشته شود.
     
      تسهيل شبكه حمل و نقل بين دو كشور،‌ ترغيب سرمايه‌گذارى در پروژه‌هاى ذيربط با صنعت گردشگرى از جمله تفاهمات صورت گرفته است و با توجه به روابط قوى حاكم بر مراودات دو جانبه و قرابت‌هاى اجتماعى ، فرهنگى و مذهبى دو كشور، طرفين اظهار اميدوارى كردند تا ارتقاى روابط و مبادلات گردشگرى بين دو كشور در سطح مطلوب ارتقا يابد.
     
      در ضيافت شام افتتاحيه نشست شوراى اجرايى UNWTO معاون نخست وزير جمهورى كنيا با ابراز بالاترين مراتب خوشامدگويى دولت خود به معاون رئيس جمهور و نماينده دولت جمهورى اسلامى ايران در كرسي‌ هيئت رئيسه افتتاحيه نشست‌ها، براى دولت و ملت ايران آرزوى توفيق كرده و علاقمندى دولت خود را بر تحكيم بيشتر روابط ابراز داشت.
     
      نشست سه روزه شوراى اجرايى سازمان جهانى جهانگردى ملل متحد UNWTO با حضورفعال ايران و بيش از 30 كشور جهان در سطح وزرا ، معاونين وزرا و مقامات عالي‌رتبه گردشگرى و سياسى كشورهاى عضو از29 تا 31 خرداد 1390 (19 تا 21 ژوئن2011 )در مومباساى كنيا برگزار شد و درافتتاحيه مجموعه نشست‌هاى شوراى اجرايى «روح اله احمدزاده كرماني» معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث‌فرهنگى، صنايع‌دستى و گردشگرى كشورمان در كرسى هيئت رئيسه مراسم افتتاحيه حضور يافت.
     
      انتخاب شعار روز جهانى جهانگردى براى سال بعد، تببين جايگاه كشورها در سازمان جهانگردى و روند گردشگرى بين المللى، رايزنى براى تخصيص برخى از كمك‌هاى علمى، فنى و تخصصى، مبادله اطلاعات و تنظيم مكاتبات و اسناد، تخصيص اعتبارات و بودجه‌ها، ارائه گزارش عملكرد سازمان جهانگردى و تنظيم بيانيه‌هاى پايانى اجلاس از جمله محورهاى كارى اين اجلاس بود.
     
      هشتاد و نهمين اجلاس شوراى اجرايى سازمان جهانى گردشگرى سال گذشته در كيش برگزار شد و جمهورى اسلامى ايران هم اكنون از جانب منطقه آسيا و اقيانوسيه عهده دار كرسى نمايندگى در شوراى اجرايى سازمان جهانگردى سازمان ملل متحد است.
     
     
www.khabarfarsi.com  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1390-04-02 - دفعات مشاهده : 2888]
جامعه هتلداران
برگزارى گردهمايى مالكين و مديران هتلهاى كيش: به گزارش روابط عمومى جامعه هتلداران كيش گردهمايى ... [ادامه]
طرح تطبيقى و استانداردسازى هتلهاى كيش: طرح تطبيقى و استانداردسازى هتلها ى کيش اجرا ميگردد راميس ... [ادامه]
كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه پرسنلى ميشوند: كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS