صفحه اول |  ارسال نظرات |  نقشه سايت |  در باره ما | 
English | فارسى
 
منوى سايت
 در باره كيش
 سفر به کيش
 هتلها
 جاذبه هاى كيش
 جشنواره و نمايشگاه
 بازارها
 خدمات در كيش
 سازمانها و موسسات
 جامعه هتلداران كيش
 اخبار
موارد منتخب
جغرافياى كيش: نام و موقعيت: نام اصلى اين جزيره كه ايرانى ... [ادامه]
كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه پرسنلى ميشوند: كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه ... [ادامه]
محدوده جغرافيايى حفاظت از مرجانهاى دريايى جزيره كيش اعلام شد: منطقه شمال شرقى جزيره كيش از اسكله سيمرغ تا ... [ادامه]
تمام عناوين موارد منتخب
صفحات ديگر :  
 دروازه كيش -> اخبار -> جزاير مرجاني جزو مناطق حفاظت شده اند
جزاير مرجاني جزو مناطق حفاظت شده اند
در گفتگو با مهر اعلام شد:
     
      سخنگوي فراکسيون محيط زيست مجلس با اشاره به اينکه نگاه مسئولان مناطق آزاد به اکوسيستمهاي دريايي نگاه سطحي و غير محيط زيستي است گفت: مجلس در زمان بررسي برنامه پنجم و واگذاري جزاير مرجاني به مناطق آزاد نمي دانست اين جزاير جزو مناطق حفاظت شده هستند.
      انوشيروان محسني در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اينکه در حال تدارک تدابيري هستيم که بين سازمان محيط زيست و و مناطق آزاد طبق قانون هماهنگي هايي انجام شود تا رعايت قوانين زيست ميحطي از سوي مناطق آزاد الزام آور شود.
      .
      با اين حال واگذاري جزاير مرجاني "فارور"، "بني فارور" و " هندورابي" خليج فارس به منطقه آزاد کيش واکنش حافظان محيط زيست را به دنبال داشته است با اين حال بسياري از آنان معتقدند محيط زيست راضي به واگذاري جزاير سه گانه به کيش نبوده و مجلس بي توجه به تذکرهاي کارشناسي، بکرترين جزاير تحت حفاظت سازمان محيط زيست را به منطقه آزاد کيش داده است.
     
      محسني اضافه کرد: ما قطعا دنبال راهکارهاي قانوني هستيم تا خلاهاي موجود در اين زمينه را پر کنيم و در قالب بودجه هاي سنواتي در مجلس اقداماتي براي بازگرداندن جزاير به مناطق حفاظت شده انجام شود.
     
      به گفته اين نماينده مجلس، جزاير مرجاني به دليل ارزشهاي زيست محيطي در منابع آبي و اکوسيستمهاي دريايي نيازمند حفاظت بيشتري هستند چرا که اين مناطق مرجاني در کنترل جلبکها و بلومهاي جلبکي نقش مهمي دارند و از کاهش اکسيژن آب جلوگيري مي کنند ولي در حال حاضر در مناطق آزاد قوانين زيست محيطي رعايت نمي شود.
     
      به عقيده سخنگوي فراکسيون محيط زيست مجلس شوراي اسلامي، مسئولان مناطق آزاد نگاه محيط زيستي به دريا و اکوسيستمهاي دريايي ندارند و تنها به فکر توسعه ناپايدار در دريا هستند و گاهي مي بينيم بي هيچ ملاحظه اي اسکله ها در دريا ساخته مي شود و يا محيط زيست دريا ناديده گرفته مي شود.
     
      به گزارش خبرنگار مهر، مناطق مرجاني کيش و قشم در خليج فارس جزو غني ترين ذخاير مرجاني دنيا هستند و اين اکوسيستمها به دليل تاثير بر زنجيره حيات دريا از اهميت ويژه اي برخوردارند.
     
      جزاير حفاظت شده کيش که زيستگاه‌ پرندگان مهاجر و بومي، لاکپشتها و محل تجمع جمعيت بکر مرجاني و حتي حيات وحش است، در خطر تهديدات توسعه جزيره قرار گرفته اين در حالي است که مناطق مرجاني در حال تهديد جزو مناطق حفاظت شده سازمان محيط زيست محسوب مي شوند.
     
      در همين رابطه محمد باقر نبوي معاون ميحط زيست دريايي سازمان محيط زيست با اشاره به نشست مشترک با فراکسيون محيط زيست مجلس شوراي اسلامي به خبرنگار مهر گفت: مجلس از ما خواسته گزارشي مديريتي از جزاير واگذاري به مناطق آزاد تهيه و در اختيار مجلس قرار دهيم.
     
      وي تاکيد کرد: جمع نبدي مثبتي صورت گرفت و به نظر مي رسد فراکسيون محيط زيست مجلس موافق اين واگذاري نيست و به زودي نتايج آن مشخص مي شود.
      تاريخ انتشار، تهران: ۰۸:۲۴ , ۱۳۸۹/۱۱/۰۹
      --------------------------------------------------------------------------------
     
     
     
www.mehrmews ir  ::   ارسال نظرات  ::   نسخه قابل چاپ
 
[1389-11-09 - دفعات مشاهده : 1763]
جامعه هتلداران
طرح تطبيقى و استانداردسازى هتلهاى كيش: طرح تطبيقى و استانداردسازى هتلها ى کيش اجرا ميگردد راميس ... [ادامه]
كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه پرسنلى ميشوند: كليه پرسنل و كاركنان هتلهاى كيش داراى شناسنامه ... [ادامه]
کيش به عنوان اولين مسير گردشگرى کشور ...: با موافقت هيئت مديره جامعه هتلداران کيش آقاى مسيح ... [ادامه]
تمام عناوين جامعه هتلداران
حافظ گردشگران كيش
آگهى دعوت مجمع عمومى عادى ساليانه شركت حافظ گردشگران كيش منتهى به سال 1389 (وابسته به جامعه هتلداران كيش): بدينوسيله از كليه سهامداران محترم دعوت بعمل مى ... [ادامه]
آگهى تصميمات شركت حافظ گردشگران كيش: به استناد صورتجلسات مجمع عمومى فوق العاده و... [ادامه]
تقدم خريد سهام شركت حافظ گردشگران كيش: پيرو تصميمات اتخاذ شده در مجمع عمومى عادى .... [ادامه]

All Rights Reserved ©, Powered by InfoCMS