شعار روز جهانى گردشگرى در سال 2011 ميلادى اعلام شد
   شعار روز جهانى گردشگرى در سال 2011 ميلادى اعلام شد
     
      تهران - سازمان جهانى جهانگردى عنوان 'گردشگرى، ارتباط دهنده فرهنگ ها' را براى روز جهانى گردشگرى در سال 2011 ميلادى انتخاب كرد.
     
     
      به گزارش خبرنگار فرهنگى ايرنا از سازمان ميراث فرهنگى، دبير كل سازمان جهانى جهانگردى روز چهارشنبه گفت: اين شعار فرصتى را براى برجسته ‌كردن نقش صنعت گردشگرى در تجميع فرهنگ‌هاى مختلف جهان در كنار يكديگر و ارتقا فهم جهانى به كمك گردشگرى به وجود مى آورد.
     
      'طالب ريفايي' افزود:‌ اين عنوان، ميليون‌ها نفر را از جاى ‌جاى جهان با فرهنگ‌هاى مختلف به حركت درخواهد آورد و اين حركت كه ميان مردمانى با مسلك و مرام گوناگون آغاز خواهد شد، فرصتى مناسب را براى گسترش احترام، تحمل و فهم دو سويه به وجود خواهد آورد.
     
      وى گفت: براساس آمار سازمان جهانى جهانگردى، در سال 2010 ميلادى، بيش از 940 ميليون گردشگر به نقاط مختلف جهان مسافرت كردند و با ميراث ملموس و ناملموس كشورهاى مختلف آشنا شدند.
     
      ريفايى با بيان اينكه هدف از توسعه گردشگرى، ترويح اخلاق و فرهنگ در جهان است، افزود: فعاليت‌هاى و سياست‌هاى حوزه گردشگرى بايد مبتنى بر احترام به ميراث هنرى، باستانى و فرهنگى بوده و نسل به نسل بايد ادامه يابد.
     
      وى با بيان اينكه فرهنگ از گرانبهاترين دارايي‌هاى بشر است كه بايد به دقت محافظت شود، خاطرنشان كرد: نام امسال روز جهانى گردشگرى براى محافظت و اعتلاى ارزش‌هاى فرهنگى جهان براى نسل‌هاى آينده انتخاب شده است.
     
     
    :: تاريخ چاپ :10/12/1398 شنبه    ساعت:7:06:16 AM    چاپ شده از IP : [34.204.183.113]
    :: منبع: http://gokish.com/info/fa/projects/Detail.asp?pid=903626172726101
    :: © توجه : اين مطلب از وب سايت GoKish.com در آدرس فوق چاپ شده است و كليه حقوق قانونى آن براى اين وب سايت محفوظ است.